wtorek, 19 marca 2024r.

Zemsta Szczepańskiego. Zwycięska bramka w końcówce (fotogaleria)

Zemsta Szczepańskiego. Zwycięska bramka w końcówce

Rezerwy Pogoni wygrały z Wisłą II Płock 2:1. Obie bramki dla biało-niebieskich zdobył były zawodnik Nafciarzy – Patryk Szczepański.

Z solidnymi wzmocnieniami do meczu z Wisłą II przystąpiła drużyna Marcina Tomaszewskiego. Pogonistów wzmocniło 13 zawodników z kadry pierwszej drużyny. W Wiśle również zagrało kilku piłkarzy z ekstraklasowego zespołu, jednak solidniej na papierze prezentowała się drużyna z Siedlec.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Pogoni. Niespodziewanie, w 12 minucie Wisła objęła prowadzenie po strzale Filipa Januszczaka. Radość Nafciarzy trwała zaledwie sześć minut. Po rzucie rożnym wyrównanie biało-niebieskim dał Patryk Szczepański, który w Pogoni występuje na zasadzie wypożyczenia właśnie z Wisły. Przed przerwą dobrą okazję dla gości miał Oskar Zawada, jednak nieznacznie się pomylił.

Do drugiej połowy spotkania Pogoniści przystąpili z sześcioma zmianami. Mecz w tej części już nie był tak ciekawy, jak przed przerwą. Dobrą okazję dla Wisły miał ponownie Zawada, ale zabrakło skuteczności. W doliczonym czasie gry to Pogoniści postawili „kropkę nad i”. Sebastian Pociecha zagrał z prawej strony w pole bramkowe Wisły, a tam najlepiej zachował się Szczepański, pakując futbolówkę do siatki i dając MKP trzy punkty.

W zespole Pogoni II zagrał były piłkarz Wisły Płock – Patryk Szczepański.

PLANY POGONI II

Kolejne spotkanie rezerwy Pogoni zagrają w sobotę 3 listopada o 11:00 w Warszawie z Hutnikiem.

28.10.18, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

IV liga: Pogoń II Siedlce – Wisła II Płock 2:1 (1:1)

Bramki: Patryk Szczepański 18, 90+2 – Filip Januszczak 12

Pogoń II: 95. Piotr Smołuch – 23. Piotr Ceranka, 25. Szymon Przystalski (46, 7. Armin Pjetrović), 15. Paweł Łydkowski, 5. Sebastian Krawczyk (46, 3. Dominik Krupa) – 10. Michał Wrzesiński (46, 27. Sebastian Pociecha), 17. Przemysław Rodak, 18. Damian Mosiejko (46, 13. Lucas Guedes), 9. Dominik Barciak (46, 26. Sebastian Bober), 93. Paweł Garyga (46, 11. Bartosz Kryszczuk) – 19. Patryk Szczepański

Wisła II: 87. Bartłomiej Żynel – 3. Kacper Kucharski (46, 21. Krzysztof Hondzyński), 25. Przemysław Lisiecki, 24. Dominik Konwerski, 97. Krystian Miś – 11. Fabian Hiszpański (87, 19. Oliwer Osmański), 6. Mateusz Tomaszewski (90, 99. Kamil Krupiński), 5. Bartosz Zieliński (62, 17. Emil Szostak), 16. Piotr Majchrzak (62, 4. Jakub Perlak) – 20. Oskar Zawada, 98. Filip Januszczak (78, 18. Michał Sadowski)

Żółte kartki: Damian Mosiejko 44, Dominik Krupa 57, Paweł Łydkowski 60, Piotr Ceranka 90+4 – Przemysław Lisiecki 50, Oskar Zawada 74, Dominik Konwerski 90+1

Sędzia: Kamil Chmielewski (Warszawa)