Chrobry był za dobry. Koniec pucharowej przygody (fotogaleria)

W 1/16 finału Pucharu Polski Pogoń Siedlce przegrała 1:2 z Chrobrym Głogów. Honorowego gola dla Pogoni z rzutu karnego strzelił Adam Pazio.

W meczu z Chrobrym szansę gry od pierwszej minuty dostało kilku zawodników, którzy ostatnio mniej grali w II lidze. Byli to: Michał Wrzesiński, Armin Pjetrović oraz Sebastian Pociecha.

Goście rozpoczęli mecz wysokim pressingiem i Pogoń musiała cofnąć się do defensywy. W 4 minucie Konrad Kaczmarek uderzył sprzed pola karnego nad bramką. Osiem minut później nieporozumienie zawodników Pogoni w środku pola wykorzystali goście. Serhij Napołow otrzymał futbolówkę na skrzydle, po czym wbiegł w pole karne i dograł do niepilnowanego Konrada Kaczmarka, a ten strzałem w kilku metrów dopełnił formalności. W 16 minucie Szymon Drewniak uderzył z rzutu wolnego z 18 metrów obok bramki. 19 minuta: fatalny błąd Szymona Przystalskigo przy wyprowadzaniu piłki i Chrobry miał groźną kontrę, po której w sytuacji sam na sam przestrzelił Serhij Napołow. W 25 minucie przyjezdni podwyższyli, a na listę strzelców wpisał się ponownie Konrad Kaczmarek, który wykorzystał dobre podanie Damiana Sędziaka i pokonał Piotra Smołucha w sytuacji „oko w oko”. Kilkanaście minut później Mateusz Abramowicz z trudem sparował uderzenie z dystansu Michała Wrzesińskiego. Siedem minut przed końcem pierwszej odsłony Andrzej Rybski główkował po centrze z rzutu wolnego Adama Mójty, jednak dobrze w bramce interweniował bramkarz z Głogowa.

Druga połowa rozpoczęła się od dobrej akcji Pogoń. Michał Wrzesiński dośrodkował w pole karne, a tam Adrian Paluchowski uderzył głową obok bramki. W 61 minucie biało-niebiescy mieli groźny rzut wolny z linii pola karnego, ale Adam Pazio strzelił w mur i piłka wyszła na rzut rożny. 86 minuta: po składnej akcji Pogoni, Paweł Garyga uderzył w słupek. W doliczonym czasie gry arbiter odgwizdał przewinienie w polu karnym przyjezdnych. Jedenastkę pewnie wykorzystał Adam Pazio.

W drużynie gości zagrał Jarosław Ratajczak, który w przeszłości był zawodnikiem Pogoni.

W najbliższą sobotę, 3 października siedlecka Pogoń zmierzy się na wyjeździe z Ruchem Chorzów. Początek tego spotkania zaplanowano na godzinę 18.

30.10.18, 18:30 – Siedlce (stadion ROSRRiT)

Puchar Polski: Pogoń Siedlce – Chrobry Głogów 1:2 (0:2)

Bramki: Adam Pazio 90+4 (k) – Konrad Kaczmarek 12, 25

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 92. Adam Pazio, 2. Armin Pietrjović, 3. Szymon Przystalski, 6. Adam Mójta (78, 7. Paweł Garyga) – 14. Michał Wrzesiński, 23. Damian Mosiejko, 11. Piotr Marciniec (46, 16. Bartosz Wiktoruk), 18. Andrzej Rybski (57, 99. Dominik Barciak), 24. Sebastian Pociecha – 87. Adrian Paluchowski

Chrobry: 1. Mateusz Abramowicz – 32. Przemysław Stolc, 5. Oskar Repka, 23. Marek Wasiluk, 6. Jarosław Ratajczak – 22. Rafał Maćkowski (46, 25. Jakub Bach), 8. Szymon Drewniak, 10. Łukasz Zejdler, 17. Damian Sędziak (62, 14. Michał Borecki), 77. Serhij Napołow – 26. Konrad Kaczmarek (72, 19. Przemysław Trytko)

Żółte kartki: Armin Pjetrović 14, Sebastian Pociecha 22, Damian Mosiejko 36, Bartosz Wiktoruk 73 – Oskar Repka 37, Jarosław Ratajczak 61

Sędzia: Grzegorz Kawałko (Białystok)