wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Wstyd w Chorzowie. Pogoń na dnie tabeli (wideo)

Pogoń Siedlce w bardzo ważnym meczu przegrała w Chorzowie z tamtejszym Ruchem 1:2.

W bramce Pogoni od pierwszej minuty pojawił się Piotr Smołuch, który zajął miejsce Rafała Misztala. Ponadto w wyjściowej jedenastce znalazł się Sebastian Pociecha.

Pierwsze minuty to wymiana ciosów obu drużyn. Oba zespoły dążyły do szybkiego zdobycia bramki. Siedlczanie cofnęli się i próbowali gry z kontrataku. W 22 minucie Mateusz Bochnak w dogodnej sytuacji przestrzelił. 35 minuta: Mateusz Bogusz, który miał dużo wolnego miejsca oddał strzał, jednak futbolówka przeleciała obok bramki Pogoni.

Drugą odsłonę siedlczanie rozpoczęli od ataków na bramkę gospodarzy. Groźne strzały oddali: Bartosz Wiktoruk oraz Damian Mosiejko. W 58 minucie biało-niebiescy zdobyli upragnioną bramkę. Sebastian Pociecha dośrodkował w pole karne, a tam Andrzej Rybski strzałem z pierwszej piłki pokonał bezradnego Kamila Lecha. Chwilę później podopieczni Marcina Prasoła mogli podwyższyć, ale Sebastian Pociecha zwlekał ze strzałem i został zablokowany przez defensora Ruchu. W odpowiedzi Tomasz Podgórski z ostrego kąta trafił w boczną siatkę. W kolejnych minutach Pogoń miała więcej sytuacji w ataku, jednak siedlczanie nie potrafili tego wykorzystać. W 81 minucie Niebiescy doprowadzili do remisu. Centrę ze skrzydła wykorzystał Artur Balicki, który wykończył akcję główką. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem to Ruch strzelił zwycięskiego gola. W ostatniej akcji meczu Jakub Kowalski otrzymał futbolówkę w polu karnym i strzałem w długi róg zapewnił gospodarzom 3 punkty.

PLANY POGONI

Już za tydzień Pogoń zmierzy się na wyjeździe z GKS Bełchatów. Ten mecz odbędzie się w sobotę, 10 listopada o godzinie 17.

03.11.18, 18:00 – Chorzów

II liga: Ruch Chorzów – Pogoń Siedlce 2:1 (0:0)

Bramki: Artur Balicki 80, Jakub Kowalski 90 – Andrzej Rybski 55

Ruch: 94. Kamil Lech – 18. Lukáš Ďuriška, 32. Robert Obst, 73. Bartłomiej Kulejewski, 75. Pawło Miahkow – 97. Paweł Mandrysz (90, 87. Jakub Kowalski), 17. Maciej Urbańczyk, 16. Michał Walski, 10. Mateusz Bogusz (56, 34. Artur Balicki), 11. Tomasz Podgórski – 24. Wojciech Kędziora (77, 33. Piotr Giel)

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 92. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 8. Tomasz Margol, 6. Adam Mójta – 17. Mateusz Bochnak, 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (86, 5. Sebastian Krawczyk), 18. Andrzej Rybski (77, 11. Piotr Marciniec), 24. Sebastian Pociecha (61, 14. Michał Wrzesiński) – 87. Adrian Paluchowski (82, 20. Kamil Walków)

Żółte kartki: Sebastian Pociecha 15, Sebastian Krawczyk 90+4

Sędzia: Maciej Pelka (Piła)