czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Zacięty bój Ósemki. Siedlczanki zdobyły Białystok

W meczu 8 kolejki II ligi Ósemka Siedlce wygrała na wyjeździe z BAS Białystok 3:2.

Ósemka w poprzedniej serii gier rozbiła LTS Legionovię 3:0, dzięki czemu plasuje się na pozycji wicelidera. Z kolei BAS spisuje się na razie poniżej oczekiwań, gdyż białostoczanki w pięciu meczach zgromadziły tylko sześć punktów.

Mecz dobrze rozpoczęły gospodynie. Dwa pierwsze sety były wyrównane, ale padły łupem białostoczanek, które wygrały 25:21 oraz na przewagi 26:24. Później do głosu zaczęła dochodzić Ósemka. Siedlczanki nie poddały się i odwróciły losy rywalizacji. W trzeciej i czwartej odsłonie wygrywały kolejno 25:18 i 25:21. O losach spotkania musiał więc rozstrzygnąć piąty set. Tie-break w popisowy sposób rozegrały podopieczne Jarosława Plewińskiego, które triumfowały 15:5.

W następnej kolejce Ósemkę czeka pauza. Najbliższy mecz siedlczanki rozegrają w środę 14 listopada o godzinie 18:00 z MUKS Tomaszów Mazowiecki.

03.11.18, 17:00 –Białystok

II liga: BAS Białystok – Ósemka Siedlce 2:3 (25:21, 26:24, 18:25, 21:25, 5:15)

Ósemka: 2. Monika Kawa, 3. Aneta Matczak, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Maria Raszek, 10. Dorota Jasionowicz i 11. Paulina Szymańska (libero) oraz 12. Michalina Sikora, 13. Ewelina Karsztun, 17. Agata Skikiewicz