Drugie zwycięstwo z rzędu SKK. Beniaminek rozbity (fotogaleria)

Demolka w Siedlcach. Koszykarze SKK w 8 kolejce I ligi wysoko pokonali Księżaka Łowicz 104:81.

Podopieczni Michała Spychały przystąpili do środowego meczu opromienieni zwycięstwem nad Polonią Leszno (85:78), która celuje w awans do ekstraklasy. W zespole SKK świetny mecz zagrało dwóch koszykarzy: Bartosz Wróbel oraz Rafał Król, którzy zdobyli łącznie 50 punktów.

Siedlczanie rozpoczęli mecz od kilku strat. Goście wyszli na prowadzenie 9:2, jednak w kolejnych minutach dominował już tylko SKK. Podopieczni Spychały grali na znakomitej skuteczności rzutów z gry. W pierwszej kwarcie trafili 11/12 rzutów, w tym siedem „trójek”. Nie do zatrzymania byli Rafał Król, Bartosz Wróbel czy Rafał Sobiło. Cały zespół stanął na wysokości zadania i od drugiej kwarty bardzo dobrze grał w defensywie.

Koszykarze SKK kontrolowali przebieg wydarzeń. Goście zdołali zbliżyć się do gospodarzy na siedem punktów, jednak siedlczanie momentalnie odskakiwali od rywali. Największe zagrożenie w zespole z Łowicza stwarzał Arkadiusz Kobus, który w całym spotkaniu zdobył 24 punktów.

W barwach Księżaka zagrali dwaj byli koszykarze SKK – Łukasz Ratajczak i Bartłomiej Bojko.

PLANY SKK

W następnej kolejce SKK Siedlce zagra na wyjeździe z AGH Kraków. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00

07.11.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Księżak Łowicz 104:81 (34:29, 19:13, 25:21, 26:18)

SKK: 22. Bartosz Wróbel 29, 8. Rafał Król 26, 19. Rafał Sobiło 19, 33. Maciej Strzelecki 10, 5. Marcin Pławucki 9, 6. Marcin Nędzi 6, 16. Nikodem Sirijatowicz 3, 35. Roman Janik 2, 10. Dawid Kołodziński, 15. Bartosz Ożarek, 35. Arur Pabianek

Księżak: 13. Arkadiusz Kobus 24, 30 Mikołaj Motel 11, 4. Marcin Salamonik 11, 25. Jan Grzeliński 10, 6. Mikołaj Stopierzyński 8, 57. Łukasz Ratajczak 7, 9. Bartosz Włuczyński 6, 2. Sebastian Dąbek 4, 12. Bartłomiej Bojko, 8. Mateusz Gładki, 16. Dawid Nieporęcki 0, 18. Michał Świderski