Koniec złej passy na wyjeździe. Horror dla KPS Siedlce

W meczu 8 kolejki I ligi KPS Siedlce wygrał na wyjeździe z Mickiewiczem Kluczbork 3:2.

Siedlczanie w poprzedniej kolejce stoczyli bardzo emocjonujący bój z Olimpią Sulęcin. Całe spotkanie było bardzo wyrównane, a o zwycięstwie KPS (3:1) zdecydowały detale. W czwartek rywalem zespołu z Siedlec był Mickiewicz Kluczbork. Spotkanie transmitowane było przez stację Polsat Sport.

Na początku pierwszego seta kamery telewizyjne sparaliżowały oba zespoły, które popełniały dużo błędów własnych. Od stanu 9:9 zarysowała się przewaga KPS, który mógł liczyć na znakomite zagrywki Krzysztofa Gibka, które odrzuciły rywali od siatki. Wydawało się, że siedlczanie mają seta pod kontrolą, jednak w końcówce partii zanotowali przestój w grze, który kosztował ich zwycięstwo.

Podrażnieni siedlczanie rozpoczęli drugą partię z wielkim animuszem. Szybko uzyskali wyraźną przewagę (6:1). Mimo kilku błędów, podopieczni Witolda Chwastyniaka kontrolowali przebieg wydarzeń, w efekcie czego pewnie wygrali drugą odsłonę.  W trzecim secie scenariusz był bardzo podobny. Szybkie prowadzenie siedlczan, którzy na własne życzenie doprowadzili jednak do nerwowej końcówki. Goście wykorzystali trzecią piłkę setową, a bezcenne punkty dla KPS zdobywał Bartosz Kowalczyk.

Czwarty set kompletnie nie wyszedł KPS, którego gładko przegrał do 17. W tie-breaku siedlczanie pokazali już swoją wyższość. Sprawy w swoje ręce wziął Krzysztof Gibek, który pogrążył gospodarzy w polu serwisowym.

PLANY KPS

KPS Siedlce w następnej kolejce zagra u siebie z MCKiS Jaworzno. Początek meczu w środę o godz. 18:00.

08.11.18, 18:00 – Kluczbork

I liga: Mickiewicz Kluczbork – KPS Siedlce 2:3 (25:23, 20:25, 24:26, 25:17, 10:15)

KPS: 2. Roman Oroń, 3. Krzysztof Antosik, 8. Krzysztof Gibek, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna, 17. Shalev Saada i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 7. Daniel Grzymała, 14. Jakub Abramowicz

MVP: Bartosz Kowalczyk