Lanie w Poznaniu. Wysoka porażka SKK (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 11 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Basketem Poznań 57:96.

Koszykarze SKK w poprzedniej kolejce przegrali u siebie z Górnikiem Wałbrzych. Beniaminek I ligi zagrał znakomity mecz, a kluczową postacią u rywali był środkowy Piotr Niedźwiedzki, który w całym spotkaniu zdobył 27 punktów oraz zebrał 14 piłek. W sobotę podopieczni Michała Spychały zagrali z sąsiadem w tabeli – Basketem Poznań.

Sobotni mecz siedlczanie rozpoczęli znakomicie. Już po kilku minutach prowadzili 12:3, a nie do zatrzymania był Bartosz Wróbel. Od stanu 18:11, gra zespołu z Siedlec się jednak załamała. W poczynania SKK wkradło się dużo chaosu i nerwowości. Oprócz słabej skuteczności, dużym problemem były liczne straty. To spowodowało, iż gospodarze zanotowali serię 31:1. Impas SKK przerwał dopiero Wróbel, który dwukrotnie trafił na linii rzutów osobistych.

W zespole z Poznania imponowali młodzi Michał Samsonowicz oraz Marcin Tomaszewski, którzy wzięli na siebie ciężar zdobywania punktów. Po przerwie rozpędzony Basket Poznań grał jak z nut. Wykorzystywał praktycznie każdy błąd SKK i wyprowadzał szybkie kontry. Jedynym pozytywem była czwarta kwarta, w której siedlczanie zdobyli 29 punktów.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg. Początek meczu w sobotę o godz 18:00.