Tylko punkt z Olimpią. Pech w końcówce

Siedlecka Pogoń zremisowała w Elblągu z miejscową Olimpią 1:1. Bramkę dla Pogoni, dającą prowadzenie zdobył Adam Mójta, zaś gospodarze wyrównali w doliczonym czasie gry.

Do meczu siedlczanie przystąpili bez najlepszego strzelca ligi Adriana Paluchowskiego, który pauzował za kartki. W meczowej osiemnastce zabrakło również m.in. Tomasza Margola i Rafała Misztala.

Początkowy fragment spotkania upłynął pod znakiem wzajemnego badania sił. W 4 minucie Adam Mójta kąśliwie centrował z rzutu rożnego, jednak nie zaskoczył Sebastiana Madejskiego. Po około 10 minutach Olimpia przejęła inicjatywę. Pogoń szczęśliwie się broniła, choć okupiła grę defensywną kartkami Damiana Mosiejki i Szymona Przystalskiego. Obaj nie zagrają z Rozwojem. W 43 minucie Bartosz Wiktoruk przestrzelił po zgraniu Andrzeja Rybskiego. Do przerwy było 0:0.

Druga odsłona to ataki obu drużyn. W 73 minucie padła bramka dla siedleckiej Pogoni. Bezpośrednio z rzutu wolnego na strzał zdecydował się Mójta i wyprowadził siedlczan na prowadzenie. Po strzelonej bramce wróciły stare grzechy Pogonistów. Zamiast podwyższyć prowadzenie, w doliczonym czasie gry gospodarze zdołali wyrównać za sprawą trafienia Michała Kuczałka głową po rzucie wolnym.

W Olimpii wystąpił były Pogonista – Tomasz Lewandowski.

Ostatnie ligowe spotkanie w tym roku siedlecka Pogoń rozegra na własnym stadionie, w sobotę 1 grudnia o 16:00 z Rozwojem Katowice.

24.11.18, 17:00 – Elbląg

II liga: Olimpia Elbląg – Pogoń Siedlce 1:1 (0:0)

Bramka: Michał Kuczałek 90+ – Adam Mójta 73

Olimpia: 15. Sebastian Madejski – 7. Michał Balewski, 2. Tomasz Lewandowski, 13. Michał Kuczałek, 16. Tomasz Sedlewski – 24. Tomasz Persona, 14. Korneliusz Sochań, 70. Bartosz Nowicki (82, 4. Kacper Korkliniewski), 17. Jakub Bojas, 10. Mateusz Szmydt (85, 25. Eryk Filipczyk) – 9. Michał Fidziukiewicz

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 77. Adam Pazio, 19. Maciej Wichtowski, 3. Szymon Przystalski, 11. Dariusz Brągiel – 17. Mateusz Bochnak, 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk (88, 21. Piotr Marciniec), 18. Andrzej Rybski (63, 98. Patryk Szczepański), 6. Adam Mójta (83, 24. Sebastian Pociecha) – 9. Kamil Walków (90, 15. Paweł Łydkowski)

Żółte kartki: Bartosz Nowicki – Damian Mosiejsko, Szymon Przystalski

Sędzia: Tomasz Białek (Drezdenko)