KPS bez przełamania. Cenne punkty BBTS (fotogaleria)

Kolejna porażka w Siedlcach. W meczu 11 kolejki I ligi KPS przegrał z BBTS Bielsko Biała 1:3.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka w środę rywalizowali w II rundzie Pucharu Polski. Siedlczanie nie dali żadnych szans KKS Kozienice, wygrywając 3:0. W niedzielę KPS chciał zmazać plamę po ostatnim meczu przed własną publicznością, w którym niespodziewanie przegrał z MCKiS Jaworzno (0:3).

Od początku meczu było widać, iż spotkały się drużyny o zbliżonym potencjale. W pierwszym secie walka toczyła się punkt za punkt. Ostatecznie zaciętą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęli goście. Najpierw asa serwisowego na stronę KPS posłał Fiodor Suchacki, a chwilę później skutecznie z prawego skrzydła zaatakował Oleg Krikun 30:28.

Podrażnieni siedlczanie od początku drugiej partii nadawali ton grze. KPS znakomicie zagrywał, a w ataku nie do zatrzymania był Patryk Łaba, który w efektownym stylu kończył kolejne akcje. Trzeci set był bardzo podobny do pierwszego. Oba zespoły grały bardzo ofiarnie w obronie i nikt nie zamierzał odpuszczać. W końcówce gospodarze prowadzili już 24:22, jednak BBTS zdobył cztery punkty z rzędu.

Drużyna z Bielska-Białej poszła za ciosem i kolejnego seta rozpoczęła od prowadzenia 4:2 i 6:3. Siedlczanie w tym fragmencie gry nie wystrzegali się prostych błędów. Od połowy seta pojedynek się wyrównał, jednak końcówka należała do BBTS.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają u siebie z AZS Częstochowa. Początek meczu w piątek 30 listopada o godz. 18:00.

25.11.18, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – BBTS Bielsko Biała 1:3 (28:30, 25:16, 24:26, 22:25)

KPS: 2. Roman Oroń, 3. Krzysztof Antosik, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 7. Daniel Grzymała, 13. Shalev Saada, 14. Jakub Abramowicz