Własny parkiet odczarowany. KPS Siedlce pokonał AZS (fotogaleria)

Koniec złej passy drużyny z Siedlec. W meczu 12 kolejki I ligi siatkarzy KPS pokonał AZS Częstochowa 3:0.

Siatkarze Witolda Chwastyniaka w poprzedniej kolejce przegrali u siebie z BBTS Bielsko-Biała 1:3. W piątek rywalem siedlczan był AZS Częstochowa. Ekipa spod Jasnej Góry jest 16-krotnym medalistą mistrzostw Polski. Aż sześć razy stawała na najwyższym stopniu podium. Od dwóch lat rywalizuje jednak na zapleczu PlusLigi.

Najbardziej wyrównany był pierwszy set, w którym na przewagi triumfował KPS. Do stanu 8:8, drużyny grały praktycznie punkt za punkt. Następnie na trzy oczka odskoczyli częstochowianie (13:10). Siedlczanie szybko odrobili straty i praktycznie do końca zespoły grały dość równo. W końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy w kolejnych partiach poszli za ciosem.

Siedlczanie popełniali mało błędów własnych. Znakomicie serwowali Patryk Łaba i Krzysztof Gibek, przez co goście mieli problem z dokładnym przyjęciem. Od połowy seta zarysowała się wyraźna przewaga KPS, który wyprowadzał szybkie i skuteczne kontry. Jednostronny pojedynek kibice oglądali natomiast w trzecim secie. Świetne zagrywki oraz skuteczny blok pozwolił siedlczanom gładko wygrać do 15.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają u siebie z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Początek meczu w środę, 5 grudnia o godz. 18:00.

30.11.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – AZS Częstochowa 3:0 (26:24, 25:20, 25:15)

KPS: 2. Roman Oroń, 3. Krzysztof Antosik, 7. Daniel Grzymała, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 13. Radosław Sterna i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 14. Jakub Abramowicz

MVP: Mateusz Januszewski