Porażka na własne życzenie. Trudna sytuacja SKK

Koszykarze SKK Siedlce w 12 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Kotwicą Kołobrzeg 93:98.

Koszykarze Siedleckiego Klubu Koszykówki tydzień temu rozegrali najgorszy mecz w tym sezonie. Wyraźnie przegrali Basketem Poznań, grając dobrze tylko w pierwszej kwarcie. Okazję do zrehabilitowania się mieli w arcyważnym spotkaniu z Kotwicą Kołobrzeg, która miała taki sam bilans (2-9) jak siedlczanie.

W pierwszej połowie minimalną przewagę posiadali gospodarze. Nie do zatrzymania byli Łukasz Bodych oraz Przemysław Wrona, którzy w premierowej kwarcie zdobyli łącznie 19 punktów. W zespole z Siedlec ciężar zdobywania „oczek” rozłożył się na kilku zawodników. Gra SKK falowała. Z jednej strony siedlczanie potrafili wyjść na prowadzenie 28:27, a z drugiej stracić potem 12 punktów z rzędu. Dzięki kilku celnym rzutom z dystansu, podopieczni Michała Spychały do przerwy przegrywali tylko 2 punktami (39:41).

Po przerwie byliśmy świadkami wojny nerwów. Trzecia kwarta należała do zawodników SKK, którzy zdecydowanie poprawili skuteczność. Imponowali Maciej Strzelecki oraz Bartosz Wróbel, dzięki którym goście objęli 3-punktowe prowadzenie. Wielkie emocje były również w czwartej kwarcie. Przy stanie 84:84 siedlczanie mieli dwie szanse, aby wygrać mecz w regulaminowym czasie gry. Obie próby okazały się jednak niecelne.

W dogrywce na początku przeważali siedlczanie, którzy po celnym rzucie Nikodema Sirijatowicza prowadzili 91:87. Wtedy gospodarze zdobyli dziewięć punktów z rzędu i rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyść.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają na wyjeździe z Pogonią Prudnik. Początek meczu w sobotę o godz 17:30.

01.12.18, 18:00 – Kołobrzeg
I liga: Kotwica Kołobrzeg – SKK Siedlce 98:93 (25:22, 16:17, 22:28, 21:17, 14:9)

Kotwica: 16. Łukasz Bodych 27, 23. Przemysław Wrona 15, 15. Damian Janiak 13, 18. Daniel Grujić 12, 13. Jakub Zalewski 11, 10. Patryk Przyborowski 10, 8. Szymon Ryżek 6, 41. Adrian Suliński 4, 14. Paweł Lasota

SKK: 22. Bartosz Wróbel 26, 11. Rafał Sobiło 19, 33. Maciej Strzelecki 13, 16. Nikodem Sirijatowicz 10, 8. Rafał Król 9, 5. Marcin Pławucki 7, 6. Marcin Nędzi 5, 35. Roman Janik 4, 10. Dawid Kołodziński