Twarde lądowanie, trzech kapitanów i juniorska ławka. Echa po meczu z Rozwojem

   
Autor:
Dodano: 2018/12/02 9:00    views 1582

Na zakończenie ligowej rywalizacji w 2018 roku Pogoń Siedlce pokonała Rozwój Katowice 1:0. Jakie są echa tego pojedynku?

TWARDE LĄDOWANIE

Sobotni mecz w Siedlcach był rozgrywany w bardzo trudnych warunkach. Termometry wskazywały temperaturę poniżej -10 stopni. Nieprzyjemna aura i zmrożona murawa skutecznie utrudniały grę zawodnikom. Boisko było niezwykle twarde, gdyż podgrzewanie nie zostało włączone z przyczyn logistycznych. Piłkarze odczuli skutki trudnych warunków. Rafał Misztal zakończył mecz z poobijanymi żebrami, a niestety po jednym z upadków przytomność na chwilę stracił kapitan Rozwoju Seweryn Gancarczyk. Były reprezentant Polski po niebezpiecznym upadku został odwieziony do szpitala.

KAPITAŃSKIE ZAMIESZANIE

Gancarczyk z powodu kontuzji musiał opuścić boisko, jednak na jego ramieniu pozostała opaska kapitańska. Rozwój kilka minut grał bez kapitana, co jest niezgodne z przepisami. Sztab szkoleniowy katowiczan szybko jednak zareagował i przekazał opaskę będącemu najbliżej ławki rezerwowych Sebastianowi Olszewskiemu. Młodzieżowiec nie należy jednak do grona kapitanów zespołu i przy kolejnej przerwie w grze opaskę przekazał Kamilowi Łączkowi. W związku z tym w sobotnim starciu w ekipie Rozwoju mieliśmy trzech różnych kapitanów.

JUNIORSKA ŁAWKA

Rozwój przed meczem z Pogonią miał bardzo duże problemy kadrowe. W związku z tym na ławce rezerwowych drużyny z województwa śląskiego znaleźli się sami juniorzy. Średnia wieku siedmiu graczy na ławce wynosiła 16,4.

W ROLI JOKERA

Z ławki rezerwowych w Pogoni w przerwie na boisku pojawił się Kamil Walków i to on rozstrzygnął losy spotkania. Napastnik ten ma na swoim koncie pięć trafień w II lidze, jednak dwa ostatnie zanotował po wejściu z ławki. Być może 24-letni zawodnik lepiej czuje się w roli jokera i jest skuteczniejszy, gdy pojawia się na boisku z ławki rezerwowych?

SOLIDNY PRASOŁ

Trener Marcin Prasoł Pogoń objął 3 października, zastępując na stanowisku Pawła Sikorę. W tym czasie były szkoleniowiec ROW Rybnik poprowadził siedlczan w dziewięciu spotkaniach ligowych. Jego bilans wynosi cztery zwycięstwa, dwa remisy i trzy porażki. Jeśli chodzi o rundę rewanżową, to Pogoń pozostaje niepokonana. Od kiedy Prasoł przejął siedlecką drużynę, to w tabeli II ligi biało-niebiescy plasują się na wysokim piątym miejscu.

 

źródło: własne; foto: Maciej Sztajnert
Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
kura3
Gość
kura3
8 miesięcy 18 dni temu

Czyli konkretnie jakie przyczyny logistyczne nie pozwoliły włączyć ogrzewania murawy ? Te przyczyny, to nic innego jak brak decyzji osoby odpowiedzialnej za obiekt, nic innego. Po co podgrzewana płyta jak nie można z niej korzystać.

stoik
Gość
stoik
8 miesięcy 18 dni temu

Jak nie wiadomo o co chodzi. to zawsze o kasę

wpDiscuz


Co? Gdzie? Kiedy?

 • środa, 21 Sie 17:00 17:00
  II liga: Garbarnia Kraków – Pogoń Siedlce
 • środa, 21 Sie 17:45 17:45
  Sparing: KPS Siedlce – Reprezentacja Szwecji
 • piątek, 23 Sie 17:00 17:00
  Turniej: KPS Siedlce – LUK Politechnika Lublin
 • sobota, 24 Sie 10:00 10:00
  Sparing: Awenta MKS Pogoń Siedlce – Skra Warszawa
 • sobota, 24 Sie 16:00 16:00
  IV liga: Makowianka Maków Mazowiecki – Pogoń II Siedlce
 • niedziela, 25 Sie 08:00 08:00
  Bieg Jacka
 • niedziela, 25 Sie 19:00 19:00
  II liga: Pogoń Siedlce – Gryf Wejherowo
 • czwartek, 29 Sie 00:00
  XXII Ogólnopolskie Igrzyska LZS – dzień 1
 • piątek, 30 Sie 00:00
  XXII Ogólnopolskie Igrzyska LZS – dzień 2
 • sobota, 31 Sie 00:00
  XXII Ogólnopolskie Igrzyska LZS – dzień 3


Sponsorzy

Patronat medialny