Faworyt pokazał klasę. Trzy punkty dla Lechii (fotogaleria)

W meczu 13 kolejki I ligi siatkarze KPS Siedlce przegrali z Lechią Tomaszów Mazowiecki 1:3.

Trwa maraton spotkań KPS Siedlce przed własną publicznością. W poprzedniej kolejce ekipa Witolda Chwastyniaka pewnie pokonała AZS Częstochowa (3:0). Tym razem rywalem siedlczan była Lechia Tomaszów Mazowiecki, wicelider I ligi siatkarzy.

Tylko pierwszy set ułożył się po myśli KPS. Siedlczanie wypracowali przewagę dzięki świetnym zagrywkom Radosława Sterny (od 9:11 do 14:11).  Siatkarze z Tomaszowa Mazowieckiego nie poddali się bez walki, jednak KPS wyszedł z opresji obronną ręką. W kolejnych partiach role się odwróciły. Siedlczanie stracili atut zagrywki na rzecz Lechii, która świetnie wykorzystywała każdy błąd KPS.

Goście znakomicie grali w obronie, dzięki czemu mogli wyprowadzać skuteczne kontry. Ich urozmaicone zagrywki stwarzały wielkie zagrożenie. Kłopoty w przyjęciu sprawiły, iż rozgrywający Krzysztof Antosik i Dawid Wiczkowski mieli wielki problem, aby zgubić blok rywali.

KPS nie wykorzystał dużej szansy w trzecim secie, w którym walka toczyła się punkt za punkt.  W końcówce Lechia zdobyła dwa szczęśliwe punkty, które pozwoliły im wygrać seta. W zespole z Tomaszowa Mazowieckiego wystąpiło dwóch byłych graczy KPS: Kamil Gutkowski oraz Adam Sobolewski.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają u siebie z Krispolem Września. Początek meczu w sobotę 8 grudnia o godz. 18:00.

05.12.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:3 (25:23, 19:25, 22:25, 18:25)

KPS: 2. Roman Oroń, 3. Krzysztof Antosik, 7. Daniel Grzymała, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 13. Radosław Sterna i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 14. Jakub Abramowicz, 17. Shalev Saada

MVP: Wiktor Musiał (Lechia)