Bez niespodzianki w Prudniku. SKK czeka na przełamanie

Koszykarze SKK Siedlce w 13 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Pogonią Prudnik 85:98. Podopieczni Michała Spychały znajdują się w trudnym położeniu.

Dla Siedleckiego Klubu Koszykówki był to trzeci wyjazdowy pojedynek z rzędu. W dwóch poprzednich przegrali na wyjeździe z Basketem Poznań oraz po dogrywce z Kotwicą Kołobrzeg (93:98). Siedlczanie mogli mówić o sporym pechu, gdyż przez większą część meczu byli drużyną lepszą.

Już na początku sobotniego meczu koszykarze z Prudnika wypracowali sobie większą zaliczkę. Gospodarze rozpoczęli pojedynek od prowadzenia 15:2 i 20:7. Świetnie rzucali z dystansu, trafiając aż 6/7 prób. Bardzo dobrze również dzielili się piłką i tylko w pierwszej kwarcie rzucili 35 punktów.

Dzięki wypracowanej przewadze, drużyna z Prudnika mogła grać dużo spokojniej. Siedlczanie wygrali drugą i trzecią partię, dominując przede wszystkim pod obiema tablicami. Nie do zatrzymania był Rafał Król, który grał na świetnej skuteczności rzutów z gry. Pozytywny występ zaliczył także Maciej Strzelecki, który w poprzednim sezonie reprezentował barwy Pogoni.

Przed czwartą kwartą siedlczanie przegrywali jedynie 63:69. W ostatniej odsłonie miejscowi powiększyli jednak przewagę nad SKK, a kluczowe punkty dla gospodarzy zdobył Wojciech Pisarczyk. Dużym problemem siedlczan była natomiast defensywa.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają przed własną publicznością. Początek meczu z Czarnymi Słupsk w sobotę o godz 19:30.

08.12.18, 17:30 – Prudnik
I liga: Pogoń Prudnik – SKK Siedlce 98:85 (35:17, 17:22, 17:24, 29:22)

Pogoń: 10. Wojciech Pisarczyk 22, 31. Jakub Krawczyk 20, 11. Grzegorz Mordzak 19, 24. Tomasz Prostak 17, 22. Damian Antczak 10, 13. Marcin Sroka 4, 7. Wojciech Szpyrka 4, 32. Kacper Stalicki 2, 18. Maciej Poznański

SKK: 8. Rafał Król 18, 33. Maciej Strzelecki 16, 24. Bartosz Wróbel 13, 35. Roman Janik 12, 11. Rafał Sobiło 12, 16. Nikodem Sirijatowicz 7, 10. Dawid Kołodziński 5, 5. Marcin Pławucki 2, 6. Marcin Nędzi