Jeden set to za mało. Druga wygrana Krispolu nad KPS (fotogaleria)

W meczu 14 kolejki I ligi siatkarze KPS Siedlce przegrali z Krispolem Września 1:3.

Sobotni mecz z Krispolem Września był wyjątkowy. Siedlczanie grali dla 10-letniej Gabrysi, która doznała poważnego urazu głowy oraz płuc. Kibice KPS stanęli na wysokości zadania i licznie wykupili bilety-cegiełki. Pieniądze zostaną przeznaczone na kosztowną rehabilitację Gabrysi.

Siedlczanie chcieli za wszelką cenę zrehabilitować się za bolesną porażką w pierwszym meczu obu drużyn (0:3). W premierowym secie gospodarze dominowali do stanu 12:11. Potem kontrolę nad spotkaniem przejął Krispol, w barwach którego znakomicie grał Filip Frankowski. Goście pewnie wygrali partię 25:20.

Jeszcze większa przewaga Krispolu widoczna była w drugim secie. Trener Witold Chwastyniak próbował rotować składem, jednak żadne ustawienie nie przyniosło wymiernych efektów. Przyjezdni znakomicie zagrywali oraz ustawiali skuteczny blok. To pozwoliło im triumfować 25:16.

Obraz gry diametralnie zmienił się w trzecim secie, w którym sygnał do walki dał atakujący Bartosz Kowalczyk. Świetnie grał również środkowy Radosław Sterna i siedlczanie szybko wypracowali przewagę, której nie oddali do końca seta. KPS nie poszedł jednak za ciosem. W czwartym i ostatnim secie ponownie dominował Krispol, który pewnie wygrał 25:21.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe z AGH Kraków. Początek meczu w sobotę o godz. 15:00.

08.12.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Krispol Września 1:3 (20:25, 16:25, 25:20, 21:25)

KPS: 2. Roman Oroń, 3. Krzysztof Antosik, 7. Daniel Grzymała, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 13. Radosław Sterna i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 10. Bartosz Kowalczyk, 14. Jakub Abramowicz, 17. Shalev Saada