Siedleckie teamy ciężarowe mocne w Drużynowych Mistrzostwach Mazowsza

8 grudnia w naszym mieście odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Województwa Mazowieckiego juniorek i juniorów do 15, 17 i 20 lat w podnoszeniu ciężarów.

W drugą sobotę grudnia w siłowni WLKS przy ul. Kazimierzowskiej 23 w Siedlcach, młodzi sztangiści walczyli w Drużynowych Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego juniorek i juniorów do 15, 17 i 20 lat.

Klub mógł wystawić dowolną ilość drużyn w każdej grupie wiekowej 15, 17 i 20 lat kobiet i mężczyzn. Drużyna składała się z 3 zawodniczek lub 3 zawodników, wśród których wszyscy punktowali w tabeli Sinclaira.

W klasyfikacji Sinclaira juniorek najlepsza okazała się Karolina Hyla (WLKS Siedlce-Nowe Iganie), która osiągnęła 161 kg w dwuboju (70 kg w rwaniu, 90 kg w podrzucie) i 207,49 pkt. Trzecie miejsce zajęła Elżbieta Uziak z WLKS (176 kg; 194,80 pkt).

W poszczególnych kategoriach wagowych juniorki z Siedlec pokazały się z dobrej strony. W kat. 53 kg najlepsza była Klaudia Celińska-Mysław (43+60) z WLKS. W kat. 58 kg triumfowała Martyna Dołęga z Feniksa (62+73). Angelika Bednarz (71+83) wygrała rywalizację w kat. 75 kg, zaś Uziak nie miała sobie równych w kat. 90 kg (76+100).

Drugie miejsca zajmowały: Katarzyna Borkowska w kat. 58 kg (51+68), Hyla w kat. 69 kg (70+91) – wszystkie WLKS, oraz Oliwia Dang (Feniks) w kat. 53 kg (0+55).

Na najniższym stopniu podium uplasowała się Wiktoria Woźnica z WLKS startująca w kat. 48 kg (24+33).

Wśród juniorów dominowali zawodnicy Feniksa. Sebastian Protasiuk (kat. 85 kg) zdobył 323,58 pkt (121+150) w klasyfikacji Sinclaira. Trzeci był Konrad Romańczuk (kat. 94 kg). – 302,44 pkt (115+141). Obaj sztangiści wywalczyli w swoich kategoriach wagowych złote medale.

O srebrny medal w kat. 77 kg postarał się ich klubowy kolega – Adrian Kędziora (98+122).

Ponadto na podium plasowali się: Tomasz Nowosielski – drugi w kat. 69 kg (80+100), Rafał Kamiński – trzeci w kat. 94 kg (58+73) oraz Kamil Tomczak – trzeci w kat. 62 kg (60+70) – wszyscy WLKS.

W klasyfikacji drużynowej open wygrał zespół UOLKA Ostrów Mazowiecka (2222,45 pkt), przed WLKS (1838,77) oraz NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki (1654,62). Tuż za podium znalazł się Feniks Siedlce (1184,19).

W poszczególnych kategoriach wiekowych prowadzone były odrębne klasyfikacje. Poniżej podajemy dokonania siedleckich teamów.