Cenny triumf Ósemki. Trzy punkty zostały w Siedlcach (fotogaleria)

W meczu 15 kolejki II ligi Ósemka Siedlce wygrała z Łaskovią Łask 3:1.

Ósemka po dwóch porażkach z rzędu chciała wrócić na zwycięską ścieżkę. Starcie z Łaskovią było dla siedlczanek ostatnim domowym starciem w 2018 roku.

Pierwszy set od początku był bardzo wyrównany i jego losy ważyły się do samego końca. Ostatecznie Ósemka wygrała na przewagi 27:25. W drugiej partii ponownie lepsze okazały się siedlczanki i triumfowały 25:21. W trzeciej odsłonie do głosu doszły przyjezdne. Łaskovia zagrała bardzo solidnie i wygrała 25:17. Jednak w czwartym secie Ósemka uniemożliwiła Łaskovii pójście za ciosem. Podopieczne Jarosława Plewińskiego zwyciężyły 25:19 i zainkasowały komplet punktów.

W następnej kolejce Ósemkę czeka wyjazdowe starcie z AZS AWF UKSW Warszawa. Będzie to ostatni mecz ligowy siedlczanek w 2018 roku.

15.12.18, 17:00 –  Siedlce (hala ZSP nr 3)

II liga: Ósemka Siedlce – Łaskovia Łask 3:1 (27:25, 25:21, 17:25, 25:19)

Ósemka: 2. Monika Kawa, 3. Aneta Matczak, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Maria Raszek, 10. Dorota Jasionowicz i 11. Paulina Szymańska (libero) oraz 12. Michalina Sikora, 13. Ewelina Karsztun (libero), 14. Weronika Brzuzy, 17. Agata Skikiewicz