wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Koniec złej passy SKK. Przełamanie z Czarnymi Słupsk (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w 14 kolejce I ligi wygrali z Czarnymi Słupsk 94:88.

Zawodnicy SKK wrócili na swój parkiet po prawie miesięcznej przerwie. Po raz ostatni grali u siebie 17 listopada z Górnikiem Wałbrzych (81:95). Wcześniej u siebie pokonali także faworyzowaną Polonię Leszno oraz Księżaka Łowicz. W sobotni wieczór rywalem siedlczan byli Czarni Słupsk.

Siedlczanie w pierwszej połowie grali falami. Początek meczu należał do Czarnych, którzy mieli świetnie dysponowanego Patryka Pełkę. Goście opanowali zbiórki i byli nieco skuteczniejsi. Lepsza gra SKK nastąpiła na początku drugiej kwarty, w której podopieczni Michała Spychały wypracowali 8-punktowe prowadzenie. Bardzo dobre wejście z ławki rezerwowych zaliczył rozgrywający Marcin Pławucki. Na swoim dobrym poziomie grali także Bartosz Wróbel i Rafał Król.

Końcówka drugiej kwarty nie ułożyła się jednak po myśli SKK. Od stanu 37:34, goście ze Słupska zdobyli 11 punktów z rzędu.  Czarni wypracowali sobie większą zaliczkę (52:42), jednak w trzeciej odsłonie ponownie zobaczyliśmy lepszą twarz siedlczan. Zawodnicy SKK poprawili defensywę, a w ofensywie byli niezwykle skuteczni z dystansu.

Czwarta kwarta była prawdziwą wojną nerwów. Na dwie minuty przed końcem siedlczanie prowadzili jedynie 87:84. Końcówka należała jednak do SKK, który odniósł trzecie zwycięstwo w tym sezonie.

PLANY SKK

W następnej kolejce SKK Siedlce zagra na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz. Początek meczu w sobotę o godz. 17:00.

15.12.18, 19:30 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Czarni Słupsk 94:88 (22:25, 20:27, 27:14, 25:22)

SKK: 22. Bartosz Wróbel 26, 8. Rafał Król 24, 5. Marcin Pławucki 12, 33. Maciej Strzelecki 12, 19. Rafał Sobiło 10, 16. Nikodem Sirijatowicz 8, 6. Marcin Nędzi 2, 35. Roman Janik, 24. Artur Pabianek

Czarni: 29. Patryk Pełka 19, 22. Mantas Cesnauskis 15, 4. Adrian Kordalski 13, 14. Szymon Rduch 12, 5. Wojciech Jakubiak 11, 12. Hubert Wyszkowski 10, 10. Szymon Długosz 8, 16. Damian Cechniak, 9. Łukasz Seweryn, 8. Bartosz Sprengel