Upragnione przełamanie w Krakowie. KPS wygrywa z AGH

W meczu 15 kolejki I ligi siatkarze KPS pokonali na wyjeździe AGH Kraków 3:1.

Po serii meczów przed własną publicznością, KPS Siedlce po prawie miesięcznej przerwie zagrał na wyjeździe. Rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka był AGH Kraków, z którym siedlczanie w pierwszej rundzie rozgrywek gładko wygrali 3:0. W tabeli I ligi różnica punktowa pomiędzy tymi zespołami wynosiła zaledwie trzy oczka.

W pierwszej partii zawodnicy KPS mogli mówić o dużym pechu. AGH najpierw wypracował dwupunktowe prowadzenie 11:9 i 12:10.  Kilka minut później siedlczanie, dzięki dobrej zagrywce i wysokiej skuteczności w kontrataku, odrobili straty, a następnie objęli prowadzenie 16:14 i 21:19. Mimo piłki setowej, górą w pierwszym secie okazali się gospodarze.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Siedlczanie drugą partię rozpoczęli od mocnego uderzenia (8:4). W polu serwisom imponował niezawodny Patryk Łaba. Potem pojedynek się wyrównał, a w końcówce w uprzywilejowanym położeniu byli gracze AGH (21:18). Podopieczni Chwastyniaka pokazali jednak wielki charakter. Doprowadzili do remisu i w grze na przewagi triumfowali 33:31.

Kolejne dwa sety to popis gry siedlczan. W trzecim KPS był lepszy od rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Od stanu 3:1 dla AGH, goście przejęli kontrolę nad spotkaniem i systematycznie powiększali swoją przewagę. Podobnie było w ostatniej odsłonie, w której połowie seta KPS prowadził już 17:11. Ostatecznie podopieczni Chwastyniaka triumfowali 25:19.

PLANY KPS

KPS w czwartek zagra w III rundzie Pucharu Polski. Rywalem siedlczan będzie Ślepsk Suwałki.

15.12.18, 15:00 – Kraków
I liga: AGH Kraków – KPS Siedlce 1:3 (26:24, 31:33, 18:25, 19:25)

KPS: 2. Roman Oroń, 3. Krzysztof Antosik, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 10. Bartosz Kowalczyk,14. Jakub Abramowicz i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 7. Daniel Grzymała, 17. Shalev Saada