Upragnione przełamanie w Krakowie. KPS wygrywa z AGH

Autor:
Dodano: 2018/12/15 18:03    views 706

W meczu 15 kolejki I ligi siatkarze KPS pokonali na wyjeździe AGH Kraków 3:1.

Po serii meczów przed własną publicznością, KPS Siedlce po prawie miesięcznej przerwie zagrał na wyjeździe. Rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka był AGH Kraków, z którym siedlczanie w pierwszej rundzie rozgrywek gładko wygrali 3:0. W tabeli I ligi różnica punktowa pomiędzy tymi zespołami wynosiła zaledwie trzy oczka.

W pierwszej partii zawodnicy KPS mogli mówić o dużym pechu. AGH najpierw wypracował dwupunktowe prowadzenie 11:9 i 12:10.  Kilka minut później siedlczanie, dzięki dobrej zagrywce i wysokiej skuteczności w kontrataku, odrobili straty, a następnie objęli prowadzenie 16:14 i 21:19. Mimo piłki setowej, górą w pierwszym secie okazali się gospodarze.

Co się odwlecze, to nie uciecze. Siedlczanie drugą partię rozpoczęli od mocnego uderzenia (8:4). W polu serwisom imponował niezawodny Patryk Łaba. Potem pojedynek się wyrównał, a w końcówce w uprzywilejowanym położeniu byli gracze AGH (21:18). Podopieczni Chwastyniaka pokazali jednak wielki charakter. Doprowadzili do remisu i w grze na przewagi triumfowali 33:31.

Kolejne dwa sety to popis gry siedlczan. W trzecim KPS był lepszy od rywali w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Od stanu 3:1 dla AGH, goście przejęli kontrolę nad spotkaniem i systematycznie powiększali swoją przewagę. Podobnie było w ostatniej odsłonie, w której połowie seta KPS prowadził już 17:11. Ostatecznie podopieczni Chwastyniaka triumfowali 25:19.

PLANY KPS

KPS w czwartek zagra w III rundzie Pucharu Polski. Rywalem siedlczan będzie Ślepsk Suwałki.

15.12.18, 15:00 – Kraków
I liga: AGH Kraków – KPS Siedlce 1:3 (26:24, 31:33, 18:25, 19:25)

KPS: 2. Roman Oroń, 3. Krzysztof Antosik, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 10. Bartosz Kowalczyk,14. Jakub Abramowicz i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 7. Daniel Grzymała, 17. Shalev Saada

10 miesięcy 23 godzin temu

Dlaczego redakcja nie publikuje przy okazji meczów ligowych aktualnej tabeli?

Kamil Sulej
Admin
10 miesięcy 22 godzin temu

Tabela będzie po rozegraniu wszystkich spotkań.

wpDiscuz

Co? Gdzie? Kiedy?

• sobota, 19 Paź 09:00 09:00
    XVII Międzynarodowy Turniej Szachowy “Równych Szans”
  • niedziela, 20 Paź 13:00 13:00
    II runda ogólnorozwojowego turnieju sportowego dla dzieci „Szukamy młodych talentów”
  • niedziela, 20 Paź 13:05 13:05
    II liga: Pogoń Siedlce – Górnik Łęczna