Szwajcarsko-słowackie boje siedlczan na narciarskich trasach

Maciej Staręga w miniony weekend walczył w zawodach Pucharu Świata w Davos, a inni reprezentanci UKS Rawa Siedlce rywalizowali w zawodach Slavic Cup w Strbskim Plesie.

Zawody Pucharu Świata zawitały do szwajcarskiego Davos. Nasz sztandarowy reprezentant w tej prestiżowej rywalizacji – Maciej Staręga, wziął udział w jednym z dwóch przewidzianych na weekend biegów. Był nim rzecz jasna sprint.

Siedlczanin wywalczył awans do ćwierćfinału sprintu rozgrywanego stylem dowolnym zajmując w kwalifikacjach 29 miejsce. Po raz kolejny Maćkowi nie udało się przebrnąć do dalszej fazy rywalizacji. W swoim ćwierćfinale zajął szóste miejsce i ostatecznie został sklasyfikowany na 29 pozycji, dopisując punkciki do klasyfikacji PŚ.

Zwycięstwo w finale odniósł Norweg Johannes Hoesflot Klaebo.

KWALIFIKACJE SPRINTU

WYNIKI SPRINTU

Koleżanki i koledzy klubowi Macieja Staręgi startowali w zawodach FIS Slavic Cup w słowackim Strbskim Plesie. Dwudniowe zmagania przyniosły walkę w biegu dystansowym techniką klasyczną oraz w sprincie.

W biegu na 10 km mężczyzn piąte miejsce zajął Paweł Klisz. W dwudziestce znalazł się Piotr Sobiczewski (był szesnasty). Pozostali zawodnicy Rawy plasowali się na dalszym pozycjach.

WYNIKI – mężczyźni 10 km

Najlepiej z siedleckich biegaczek w biegu na 7,5 km spisała się Justyna Stefaniuk, dobiegając do mety na 13 pozycji. Cztery miejsca dalej znalazła się Joanna Bronisz.