Siedleckie Biegi Górskie 2018 – znamy rozstrzygnięcia całego cyklu (fotogaleria)

Zakończyła się tegoroczna edycja Siedleckich Biegów Górskich. Znamy zwycięzców na poszczególnych dystansach.

Zwolennicy biegania i aktywnego spędzania czasu, w listopadzie i grudniu nie narzekali na bezczynność. MKS Pogoń Siedlce wspólnie z Triathlon Siedlce Club, przy wsparciu Samorządu Miasta Siedlce zorganizowali kolejną edycję Siedleckich Biegów Górskich. W tym roku odbyły się cztery zawody: 3 listopada, 17 listopada, 1 grudnia i 15 grudnia. Do pokonania było 10 km (w przypadku osób pełnoletnich), bądź 5 km. Zwolennicy nordic walking także mogli wziąć udział w imprezie. Miejscem zmagań były tereny Sekuła-Gołobórz.

W związku z rozegraniem ostatniego etapu, poznaliśmy zwycięzców całego cyklu. Do klasyfikacji łącznej wliczane były trzy najlepsze czasy.

Triumfatorem dystansu 10 km został biegacz Pogoni Siedlce, Adrian Marcinkiewicz. Drugie miejsce zajął Marek Mitrofaniuk z Yulo Run Team Siedlce, a na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Kosieradzki z Pogoni. Najlepszą kobietą okazała się Beata Dąbrowska (Yulo). Druga lokata przypadła Agnieszce Ślebzak-Kołtuniak, a trzecia była Wioleta Nowosielska (Yulo).

Podium dystansu 5 km zdominowali biegacze Pogoni: Kajetan Przestrzelski, Bartosz Żuk i Kacper Czapski. Wśród dziewcząt wygrała Joanna Hapunowicz (Pogoń) przed dwiema zawodniczkami Triathlon Siedlce Club: Natalią Buczek i Julią Nowosad.

Pozostała nam tylko klasyfikacja w Nordic Walking. Zwyciężył Dariusz Borkowski, drugi był Krzysztof Okniński, natomiast trzeci – Leszek Borkowski (wszyscy NoWi). Pierwsza trójka pań przedstawia się następująco: Alicja Słowińska (NoWi), Bożena Zbieć, Emilia Soćko.