wtorek, 23 kwietnia 2024r.

Porażka na własne życzenie. Astoria lepsza od SKK

Koszykarze SKK Siedlce w 15 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Astorią Bydgoszcz 92:106.

Podopieczni Michała Spychały w poprzedniej kolejce odnieśli bardzo ważne zwycięstwo z Czarnymi Słupsk (94:88). Siedlczanie ograniczyli straty do minimum, a świetny mecz zagrali Rafał Król, Bartosz Wróbel czy Marcin Pławucki. W sobotę SKK zagrał na wyjeździe z jednym z faworytów I ligi – Astorią Bydgoszcz.

Siedlczanie nie przestraszyli się wyżej notowanej drużyny z Bydgoszczy. Początek meczu należał do gospodarzy (18:9), jednak w kolejnych minutach do głosu doszli podopieczni Spychały. Świetnie grał Bartosz Wróbel, który w całym spotkaniu zdobył aż 33 punkty. Udany debiut zaliczył także podkoszowy Michał Sadlo.

Zawodnicy SKK przegrywali zbiórki, jednak grali na dobrej skuteczności rzutów z gry. Nie do zatrzymania był jednak Grzegorz Kukiełka, który sprawił wiele problemów drużynie z Siedlec. Jego indywidualne akcje pozwoliły gospodarzom trzymać się blisko remisu. SKK powinien ten mecz wygrać w regulaminowym czasie gry, jednak w końcówce czwartej kwarty bezcenną trójkę dla Astorii zdobył Mikołaj Grod. Potem jednego rzutu osobistego nie wykorzystał Rafał Król.

W dogrywce gospodarze całkowicie zdominowali już SKK. Zaczęli regularnie trafiać z dystansu, co podcięło skrzydła drużynie z Siedlec.

PLANY SKK

Kolejny mecz koszykarze SKK zagrają już w 2019 roku. Szóstego stycznia rywalem siedlczan będzie WKK Wrocław. Początek meczu w niedzielę o godz. 19:30.

22.12.18, 17:00 – Bydgoszcz
I liga: Astoria Bydgoszcz – SKK Siedlce 106:92 (20:21, 26:21, 23:24, 19:22, 18:4)

Astoria: 33. Grzegorz Kukiełka 27, 21. Paweł Śpica 20, 14. Mikołaj Grod 14, 45. Łukasz Frąckiewicz 12, 9. Jakub Dłuski 11, 55. Marcin Nowakowski 11, 4. Dorian Szyttenholm 5, 11. Bartosz Pochocki 4, 5. Michał Aleksandrowicz 2.

SKK: 24. Bartosz Wróbel 33, 8. Rafał Król 19, 33. Maciej Strzelecki 12, 16. Nikodem Sirijatowicz 9, 7. Michał Sadło 6, 11. Rafał Sobiło 6, 5. Marcin Pławucki 4, 35. Roman Janik 3, 6. Marcin Nędzi