Klisz w czołówkach biegów w Strbskim Plesie

W Strbskim Plesie na Słowacji odbyły się kolejne zawody Pucharu Kontynentalnego Slavic Cup. W dwudniowych zmaganiach brali udział siedleccy narciarze.

Pierwszego dnia rywalizacji w słowackim Strbskim Plesie walczono stylem dowolnym, zaś nazajutrz biegacze narciarscy popisywali się „szusując” stylem klasycznym. Panie miały do pokonania dystans 5 km, zaś panowie mierzyli się z trasą 10-kilometrową.

W biegu na 10 km stylem dowolnym znakomicie spisał się reprezentant Rawy Siedlce, Paweł Klisz, zajmując wysokie 3 miejsce. Pozostali dwaj przedstawiciele naszego miasta plasowali się w piątej dziesiątce: Piotr Sobiczewski był 41, a Maciej Krajcer 42.

W biegu na 5 km stylem dowolnym pań wzięła udział czwórka zawodniczek Rawy Siedlce. Najlepiej spisała się Justyna Stefaniuk zajmując 15 lokatę. Na 23 pozycji finiszowała Joanna Bronisz, 39 była Anna Bielecka, natomiast na 41 miejscu do mety dotarła Monika Sołoniewicz.

WYNIKI KOBIET – 5 km stylem dowolnym

WYNIKI MĘŻCZYZN – 10 km stylem dowolnym

W biegu na 10 km stylem klasycznym mężczyzn po raz kolejny bliski stanięcia na podium był Paweł Klisz. Tym razem musiał zadowolić się 4 miejscem. 27 lokata przypadła Piotrowi Sobiczewskiemu, a 39 – Maciejowi Krajcerowi.

W biegu na 5 km stylem klasycznym kobiet, na 13 pozycji uplasowała się Justyna Stefaniuk, 23 miejsce zajęła Joanna Bronisz, zaś pozostałe siedlczanki praktycznie zamykały stawkę. 34 była Anna Bielecka, a 37 – Monika Sołoniewicz.