Kolejne starty Staręgi w Tour de Ski

Maciej Staręga po udanym sprincie w Toblach pierwszego dnia zawodów Tour de Ski, dwa kolejne starty miał mniej udane.

Bardzo dobrze rozpoczął rywalizację w kolejnej edycji Tour de Ski Maciej Staręga. Siedlczanin po zajęciu 11 pozycji w sprincie stylem dowolnym we włoskim Toblach (CZYTAJ), liczył na udane starty w kolejnych dniach.

O miejscu w biegu na 15 km stylem łyżwowym w Toblach, zawodnik UKS Rawa Siedlce zapewne chciałby jak najszybciej zapomnieć. Lokata 98 nie jest powodem do dumy, tym bardziej, że w biegu startowało 103 uczestników.

WYNIKI

Z Toblach rywalizacja przeniosła się do szwajcarskiego Val Müstair. Tu na narciarzy czekała walka w sprincie stylem dowolnym.

Staręga w kwalifikacjach zajął 26 lokatę. Strata Maćka do zwycięzcy Norwega Johannesa Hoesflota Klaebo wyniosła +8,88 s.

WYNIKI

Siedlczaninowi przyszło rywalizować w ćwierćfinale numer 3. Bieg ten przebiegał pod dyktando Norwega Emila Iversena, który narzucił bardzo mocne tempo. W rezultacie był to zdecydowanie najszybszy z biegów ćwierćfinałowych i obaj szczęśliwi przegrani, czyli zawodnicy z najlepszymi czasami z miejsc trzeciego i czwartego, to zawodnicy z tego biegu. Staręga ukończył ten bieg na 6 miejscu. Paradoksalnie uzyskał niezły czas, który w biegu numer 1 dawał nawet awans z drugiej pozycji.

W końcowej klasyfikacji Maciek zakończył zawody na 29 pozycji. W finale wygrał Klaebo.