Siedlecki Bieg Sylwestrowy – znamy rozstrzygnięcia

Po raz drugi na terenach rezerwatu Gołobórz został rozegrany Bieg Sylwestrowy. Na starcie stanęło 61 uczestników.

Uczestnicy  mieli do pokonania trasę o długości 10 km, wiodącą leśnymi ścieżkami rezerwatu Gołobórz. Poza biegaczami pojawili się również  wielbiciele chodzenia z kijkami.

Najszybciej do mety dotarł Marek Mitrofaniuk z Yulo Run Team Siedlce. Do pokonania dystansu 10 km potrzebował 37 minut i 39 sekund. Na drugim miejscu bieg ukończył Paweł Młodzikowski z V-Max Adamów, a trzeci był Łukasz Kosieradzki z MKS Pogoń Siedlce.

Pierwszą trójkę wśród kobiet utworzyły zawodniczki Yulo Run Team Siedlce, kolejno: Beata Dąbrowska, Barbara Jóźwiak i Wioleta Nowosielska.

Wprawdzie nie było oddzielnej klasyfikacji dla zwolenników Nordic Walking, ale zawodnicy klubu NoWi Siedlce też postanowili aktywnie spędzić ten dzień i wystartować. Siedleccy sympatycy chodzenia z kijkami razem przemierzali trasę i razem przekroczyli linię mety. Postąpili według zasady: nie liczy się miejsce, lecz sam udział.

Poniżej można zapoznać się ze szczegółami Biegu Sylwestrowego.