Koncert w pierwszej połowie. Koszykarki MKK pokonały AZS UMCS (fotogaleria)

W meczu 13 kolejki Energa Basket Ligi Kobiet – PGE MKK Siedlce wygrał z AZS UMCS Lublin 82:72.

Spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, ponieważ PGE MKK Siedlce i AZS UMCS Lublin to zespoły sąsiadujące ze sobą w tabeli i wciąż liczące się w walce o fazę play-off. Drużyna z Lublina była przed meczem notowana wyżej, lecz siedlczanki jako gospodynie – mogły liczyć na wsparcie swojej publiczności. W składzie MKK brakowało Kristi Bellock, która zagranicą leczy uraz ścięgna Achillesa. W meczowej kadrze miejscowego zespołu pojawiły się inne koszykarki: Dominika Paczkowska, a także Magdalena Mollov.

Mecz lepiej rozpoczęły siedlczanki, których ofensywą bezbłędnie kierowała Rebecca Harris. Amerykanka trafiła swoje wszystkie trzy pierwsze rzuty z dystansu. Koszykarki z Lublina starały się atakować strefę pdokoszową, ale raziły nieskutecznością. Akcje Akademiczek kończyły się najczęściej nieudanymi rzutami z pomalowanego i z dystansu. Ważnym elementem dominacji gospodyń w początkowej fazie meczu, była dobra postawa podkoszowych Samanthy Lapszynski oraz Tetiany Jurkiewiczus, które udanie załatały dziurę po nieobecnej Bellock. Pierwsza kwarta zakończyła się aż szesnastopunktowym prowadzeniem PGE MKK. W drugiej kwarcie obraz gry nie uległ zmianie. W szeregach koszykarek z Lubelszczyzny wyróżniała się Dajana Butulija, ale jej starania były kroplą w morzu potrzeb. Tymczasem w ofensywie siedlczanek z każdą minutą rozkręcała się Oksana Mollov. Pierwszą połowę PGE MKK wygrał 52:21. Kluczem wysokiego do zwycięstwa na tym etapie spotkania była skuteczność w rzutach za trzy punkty, w których po dwóch pierwszych kwartach zdecydowanie przeważały gospodynie (8-15 MKK, 1-11 AZS UMCS).

Drugą połowę lepiej zaczęły lublinianki, które od razu po przerwie zaliczyły serię punktową 7-0 i utrudniały życie rywalkom agresywną obroną. Koszykarki MKK szybko przełamały tę niemoc, ale już do końca spotkania nie potrafiły złapać w ofensywie rytmu z pierwszej połowy. Koszykarki AZS z coraz większym zaangażowaniem atakowały obręcz, co kończyło się faulami rywalek, a niekiedy akcjami dwa plus jeden. Determinacja przyjezdnemu zespołowi z Lublina opłaciła się, ponieważ trzecią trzecią kwartę udało się wygrać w dobrym stylu, co pozwoliło zbliżyć się do gospodyń. Czwarta kwarta była najbardziej wyrównaną spośród wszystkich odsłon. Na cztery minuty przed końcem, różnica pomiędzy zespołami oscylowała już tylko w okolicach 5 punktów. Sytuację uspokoiły akcje dwa plus jeden w wykonaniu Harris oraz trójka Mollovej. Ostatecznie koszykarki PGE MKK Siedlce zaliczyły bardzo słabą drugą połowę, ale zwyciężyły z AZS UMCS Lublin 82:72.