Cenny punkt KPS w Suwałkach. Kontuzja Patryka Łaby

W meczu 17 kolejki I ligi siatkarze KPS Siedlce przegrali ze Ślepskiem Suwałki 2:3. Spotkanie transmitowane było przez stację Polsat Sport.

W ostatniej kolejce w 2018 roku siedlczanie przegrali pechowo ze Stalą Nysa 2:3. We wtorkowym spotkaniu ze Ślepskiem Suwałki zadebiutował Janusz Gałązka, który podpisał umowę z KPS Siedlce. Środkowy pochodzi z Mińska Mazowieckiego. Od początku sezonu reprezentował barwy plusligowej Stoczni Szczecin, która wycofała się z rozgrywek.

Pierwszy set to prawdziwy rollercoaster. Rozpoczął się lepiej dla Ślepska Suwałki (8:5), jednak świetne zagrywki Radosława Sterny i Krzysztofa Antosika pozwoliły KPS osiągnąć kilku punktowe prowadzenie (12:9, 17:13). Siedlczanie bardzo dobrze grali w obronie, dzięki czemu mogli wyprowadzać skuteczne kontry. Proste błędy KPS sprawiły, iż gospodarze doprowadzili do gry na przewagi (24:24). Końcówka seta ułożyła się jednak po myśli drużyny Witolda Chwastyniaka.

W drugim secie KPS nie wykorzystał swojej szansy. Szybko objął prowadzenie 5:2. Od połowy partii drużyny grały już punkt za punkt, lecz w końcówce siedlczanom zabrakło szczęścia. Trzeci set ponownie dostarczył kibicom wielu emocji. Rozpoczął się fatalnie – od kontuzji Patryka Łaby, który został zniesiony z boiska. Jego miejsce zajął Damian Dobosz, który wrócił do gry po kontuzji Achillesa i zdobył dopiero pierwsze punkty w 2019 roku. Przyjmujący zagrał bardzo dobrze. Niezastąpiony w ataku był jednak Bartosz Kowalczyk i mimo kilku kontrowersyjnych decyzji sędziów, siedlczanie wygrali tę partię 25:23.

Czwarty set przebiegał już pod dyktando Ślepska, który szybko wypracował wyraźne prowadzenie. Gospodarze grali świetnie w zagrywce oraz skutecznie w obronie. Tie-breaka drużyny rozpoczęły od równej gry punkt za punkt. Przed zamianą stron kilka punktów przewagi wypracowali gospodarze 8:4, którzy ostatecznie cały mecz wygrali 3:2.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają u siebie z Norwidem Częstochowa. Początek meczu w sobotę 12 stycznia o godz. 18:00.

08.01.18, 18:30 – Suwałki

I liga: Ślepsk Suwałki – KPS Siedlce 3:2 (28:30, 25:21, 23:25, 25:20, 15:10)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna, 19. Janusz Gałązka i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 2. Roman Oroń, 5. Dawid Wiczkowski, 6. Damian Dobosz, 14. Jakub Abramowicz

MVP: Kacper Gonciarz