W regionie: Orlęta lepsze od Mazovii

Orlęta Radzyń Podlaski wygrały 2:0 z Mazovią Mińsk Mazowiecki. Dla obu drużyn był to pierwszy zimowy sparing.

Pierwszą groźną sytuację stworzyli III-ligowcy. W 14 minucie Maciej Wojczuk ostemplował poprzeczkę bramki strzeżonej przez Mateusza Łysika. Na odpowiedź Mazy przyszło trochę poczekać. W 28 minucie testowany Białorusin nieczysto trafił piłkę po wrzutce Jakuba Zatorskiego. Tuż przed przerwą 19-letni skrzydłowy Mazy trafił w mur z rzutu wolnego z dogodnej pozycji.

W 63 minucie sposób na pokonanie golkipera Mazovii znalazł Przemysław Ilczuk. Dziesięć minut później mińszczanie powinni wyrównać. Mikołaj Tokaj został sfaulowany w szesnastce, a sędzia wskazał na wapno. Michał Bondara nie zdołał jednak pokonać doświadczonego Krzysztofa Stężały. W końcówce wynik na 2:0 ustalił Karol Kalita, który wykorzystał złe piąstkowanie Łukasza Stelmaszczyka.

W przeszłości w Pogoni występowali: Jarosław Krajewski i Mateusz Janusiewicz po stronie Mazy oraz Maciej Wojczuk (Orlęta).

19.01.19, 12:00 – Mińsk Mazowiecki

Sparing: Mazovia Mińsk Mazowiecki – Orlęta Radzyń Podlaski 0:2 (0:0)

Bramki: Przemysław Ilczuk 63, Karol Kalita 86

Mazovia: Mateusz Łysik (74 Łukasz Stelmaszczyk) – 16. Dawid Matak (46, 5. Szymon Staska, 75, 21. Bartosz Malesa), 20. zawodnik testowany (62, 2. Jacek Giętkowski), 9. Marcin Kowalczyk (46, 4. Alan Grabek), 13. Michał Herman (46, 2. zawodnik testowany III) – 17. Jakub Zatorski (46, 15. Jewhen Romanow), 14. Jarosław Krajewski (46, 14. Mikołaj Tokaj), 22. Konrad Biesiada (46, 6. zawodnik testowany IV), 23. zawodnik testowany II (46, 11. Rafał Słowik), 7. Daniel Żurawski (68, 18. Piotr Parobczyk) – 10. Mateusz Janusiewicz (46, 19. Michał Bondara)

Orlęta: 1. Bartosz Klebaniuk (46 Krzysztof Stężała) – 5. Rafał Jaworski (70, 24. Kacper Kania), 17. Rafał Kiczuk, 4. Radosław Kursa (63, 19. Bartosz Idzikowski), 3. Patryk Szymala – 14. Kacper Waniowski (46, 10. Karol Kalita), 15. Karol Rycaj, 16. Arkadiusz Korolczuk (67, 6. Grzegorz Kot), 11. Przemysław Ilczuk (70, 8. Kacper Musiatowicz), 21. Sebastian Kaczyński (46, 20. Tomasz Zaręba, 72, 5. Rafał Jaworski) – 9. Maciej Wojczuk (63, 7. Jan Bożym)

Żółte kartki: Konrad Biesiada 24, zawodnik testowany I 53, Mikołaj Tokaj 83 – Radosław Kursa 43

Sędzia: Marcin Sokołowski (Mińsk Mazowiecki)