Zmarnowana szansa KPS. Bez punktów w Sulęcinie

W meczu 20 kolejki I ligi siatkarze KPS Siedlce przegrali na wyjeździe z Olimpią Sulęcin 0:3.

KPS Siedlce poprzednie dwa spotkania rozegrał przed własną publicznością. Najpierw pechowo przegrał z Norwidem Częstochowa (2:3) a kilka dni później gładko pokonał Gwardię Wrocław (3:0). W sobotę rywalem siedlczan była niżej notowana Olimpia Sulęcin.

Pierwszą partię lepiej rozpoczęli siedlczanie, którzy objęli prowadzenie 7:3. Gospodarze włączyli jednak piąty bieg i systematycznie odrabiali straty. Od stanu 14:14, oba zespoły grały dość równo, ale w końcówce więcej zimnej krwi zachowali sulęcianie. Gospodarze poszli za ciosem i drugim secie momentalnie narzucili przeciwnikowi swoje warunki gry (8:5). Nie do zatrzymania był szczególnie Patryk Zarębski. KPS Siedlce dzielnie walczył, doprowadził do remisu (15:15) jednak w końcówce partii ponownie brakowało im wyrachowania. Od stanu 21:21, gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu.

Najbardziej jednostronny był trzeci set, w którym gra zespołu Witolda Chwastyniaka kompletnie się rozsypała. Najpierw goście prowadzili 3:1, jednak od tego momentu ton grze nadawała Olimpia (13:7, 18:11). Siedlczanie w trzeciej partii zdobyli tylko 15 punktów.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają u siebie z Mickiewiczem Kluczbork. Początek meczu w czwartek 24 stycznia o godz. 18:30.

19.01.18, 17:00 – Sulęcin

I liga: Olimpia Sulęcin – KPS Siedlce 3:0 (25:22, 25:21, 25:15)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 8. Krzysztof Gibek, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna, 19. Janusz Gałązka i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 14. Jakub Abramowicz, 18. Marcin Iglewski