Katastrofa SKK w czwartej kwarcie i w dogrywce (fotogaleria)

Koszykarze SKK Siedlce w meczu 19 kolejki I ligi przegrali ze Zniczem Basket Pruszków 80:87.

Siedlczanie w poprzedniej kolejce przegrali z Polfarmeksem Kutno (80:100). Kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta, w której gospodarze zdominowali SKK i systematycznie powiększali swoją przewagę. Najwięcej punktów dla SKK zdobył Bartosz Wróbel, autor 20 „oczek”. W środę rywalem zespołu Michała Spychały był Znicz Basket Pruszków.

Przez trzy kwarty nic nie wskazywało na to, iż siedlczanie nie wygrają środowego meczu. Podopieczni Spychały grali na solidnej skuteczności rzutów z gry. Oprócz tego bardzo dobrze bronili, dzięki czemu rywale przez 30 minut spotkania rzucili tylko 45 punktów.  Jedyne problemy SKK stwarzał wówczas Karol Kamiński, który jest najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny z Pruszkowa.

Już początek czwartej kwarty pokazał, iż goście rzucili wszystko na jedną szalę. Szybko zmniejszyli przewagę SKK do pięciu punktów. Gdyby nie świetna postawa Marcina Pławuckiego, już wcześniej wyszliby na prowadzenie. Przy stanie 72:72, siedlczanie mieli piłkę meczową, jednak rzutu z dystansu nie trafił Bartosz Wróbel.

W dogrywce siedlczanie zawiedli na całej linii. Nie do zatrzymania był Andrzej Paszkiewicz, który z zimną krwią trafił trzy rzuty z dystansu. Świetny mecz w drugiej połowie zagrał także Michał Kierlewicz, który w całym spotkaniu zdobył 31 punktów. Zawodnicy SKK z kolei mieli w tym czasie duże problemy ze skutecznością.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00.

23.01.18, 18:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Znicz Basket Pruszków 80:87 (17:10, 17:14, 21:21, 17:27, d. 8:15)

SKK: 22. Bartosz Wróbel 18, 5. Marcin Pławucki 17, 33. Maciej Strzelecki 15, 8. Rafał Król 11, 19. Rafał Sobiło 9, 7. Michał Sadło 6, 35. Roman Janik 2, 16. Nikodem Sirijatowicz 2, 24. Artur Pabianek

Znicz: 5. Michał Kierlewicz 31, 6. Karol Kamiński 21, 21. Andrzej Paszkiewicz 15, 9. Mateusz Szwed 8, 4. Marcin Wieluński 5, 14. Robert Cetnar 4, 8. Bartłomiej Ornoch 2, 7. Pzemysław Tradecki 1, 12. Filip Drewniak, 15. Daniel Olszewski