wtorek, 16 kwietnia 2024r.

Telewizja sparaliżowała KPS. Play-offy mocno zagrożone (fotogaleria)

W meczu 21 kolejki I ligi siatkarze z Siedlec przegrali z Mickiewiczem Kluczbork 0:3. Spotkanie transmitowała stacja Polsat Sport.

W poprzedniej kolejce siedlczanie przegrali na wyjeździe ważne spotkanie z Olimpią Sulęcin. Mimo porażki, podopieczni Witolda Chwastyniaka w dalszym ciągu mają szanse na pierwszą ósemkę. W czwartek rywalem KPS był beniaminek Mickiewicz Kluczbork. Był to mecz za przysłowiowe „sześć punktów”.

Pierwszy set okazał się kluczowy dla tego spotkania. Początek należał do gości, lecz w kolejnych minutach KPS wyrównał stan meczu. Walka toczyła się punkt za punkt (10:10, 12:12), a mocną stroną siedlczan była zagrywka. Od stanu 16:16 gospodarze zanotowali przestój w grze, który kosztował ich stratę trzech punktów z rzędu. KPS odrobił straty jednak popełnił prosty błąd w obronie, który kosztował ich zwycięstwo (24:26).

Na początku drugiego seta siedlczanie byli jeszcze myślami przy poprzednim. Popełnili proste błędy w przyjęciu, które nie miały prawa się wydarzyć. Gra zespołu z Kluczborka z kolei mogła się podobać. Rozgrywający Kacper Popik świetnie gubił blok gospodarzy. W polu serwisowym bardzo dobrze prezentował się Artur Pasiński.

Siedlczanie w drugim secie zdobyli tylko 15 punktów. W trzecim również nie potrafili odwrócić losów spotkania. Trener Chwastyniak próbował rotować składem, wprowadził na boisko trzech nowych graczy. Dopiero w końcówce nastąpił zryw KPS (od 15:20 do 18:20) jednak w kolejnych minutach swoją wyższość pokazał Mickiewicz.

W zespole z Kluczborka wystąpiło dwóch byłych siatkarzy KPS: Maciej Polański oraz Kacper Popik.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają u siebie Buskowianką Kielce. Początek meczu 2 lutego o godz 19:00.

24.01.19, 18:30 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Mickiewicz Kluczbork 0:3 (24:26, 15:25, 20:25)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 8. Krzysztof Gibek, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna, 19. Janusz Gałązka i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 9. Patryk Łaba, 14. Jakub Abramowicz, 18. Marcin Iglewski