Pogoń rozstrzelała Victorię. Zabójcza trzecia kwarta (fotogaleria)

Piłkarze siedleckiej Pogoni rozegrali kolejny mecz sparingowy. Siedlczanie pokonali 5:2 Victorię Sulejówek.

W drugim zimowym sparingu piłkarze Pogoni Siedlce zmierzyli się z III-ligową Victorią Sulejówek. Mecz został rozegrany w systemie 4 razy po 30 minut.

Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyli przyjezdni, jednak były zawodnik Pogoni Wojciech Wocial przestrzelił po centrze ze skrzydła. W 35 minucie podopieczni Marcina Prasoła wyszli na prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kamil Walków, który dobił uderzenie Mateusza Bochnaka. Osiem minut później Victoria doprowadziła do remisu. Rafał Parobczyk strzelił z rzutu wolnego w mur, futbolówka po odbiciu się od zawodników Pogoni spadła wprost pod nogi Sebastiana Pindora, który nie zastanawiając się uderzył celnie pod poprzeczkę. Po godzinie gry Damian Mosiejko dośrodkował w pole karne, a tam niepilnowany Kamil Walków główkował i futbolówka wylądowała na poprzeczce. 70 minuta: po kontrataku bramkarz gości sparował na bok strzał Adama Mójty, a czujny Piotr Marciniec uderzył na pustą bramkę i było 2:1. Dwie minuty później Sebastian Krawczyk podał do Andrzeja Rybskiego, ten minął obrońcę i technicznym strzałem podwyższył prowadzenie Pogoni. W 74 minucie Andrzej Rybski ponownie wpisał się na listę strzelców, kiedy to po podaniu Sebastiana Pociechy doświadczony pomocnik na raty pokonał bramkarza z Sulejówka. 93 minuta: Kacper Szymankiewicz zagrał na wolne pole do Adriana Paluchowskiego, a snajper Pogoni wykorzystał sytuację sam na sam. W 103 minucie wynik meczu ustalił Kamil Wróbel, który wykorzystał błąd Rafała Misztala i skierował futbolówkę do bramki z kilku metrów.

W ekipie z Sulejówka zagrał wspomniany wcześniej Wojciech Wocial. Z kolei w bramce Pogoni pojawił się Józef Burta, który w przeszłości reprezentował barwy Victorii.

PLANY POGONI

W sobotę, 2 lutego Pogoń rozegra dwa sparingi. O godzinie 11 siedlczanie zmierzą się z ŁKS Łomża, zaś o 13 biało-niebiescy podejmą Unię Skierniewice.

26.01.19, 11:05 – Siedlce (boczne boisko stadionu ROSRRiT)

Sparing: Pogoń Siedlce – Victoria Sulejówek 5:2 (0:0, 1:1, 4:1)

Bramki: Kamil Walków 35, Piotr Marciniec 70, Andrzej Rybski 72, 74, Adrian Paluchowski 93 – Sebastian Pindor 43, Kamil Wróbel 103

Grano 4×30 minut.

Pogoń: 95. Piotr Smołuch (44, 1. Józef Burta; 84, 12. Rafał Misztal) – 77. Adam Pazio (61, 92. Sebastian Krawczyk), 8. Tomasz Margol (61, 4. Maciej Wichtowski), 55. Paweł Łydkowski (61, 2. Michał Panufnik), 14. Bartosz Sulima (61, 98. Bartłomiej Olszewski) – 21. Mateusz Bochnak (61, 24. Sebastian Pociecha), 23. Damian Mosiejko (61, 20. Kacper Szymankiewicz), 10. Bartosz Wiktoruk (61, 29. Piotr Marciniec), 99. Dominik Barciak (45, 4. Tomasz Górski; 61, 18. Andrzej Rybski), 11. Dariusz Brągiel (52, 99. Dominik Barciak; 61, 6. Adam Mójta) – 9 Kamil Walków (61, 87. Adrian Paluchowski)

Victoria: 1. Dominik Pusek (61 Borys Kwiatkowski) – 22. Mikołaj Zawistowski (61, 4. Łukasz Krupnik), 15. Sebastian Bulik (61, 21. Szymon Klepacki), 19. Łukasz Uthke-Nowak (91, 3. Mateusz Grudziński), 3. Mateusz Grudziński (61, 17. Kacper Kucharek) – 2. Rafał Parobczyk (61, 13. Nikodem Zawistowski), 16. Sebastian Pindor (61, 9. Mariusz Wierzbowski), 8. Rafał Dębski (61, 25. Kamil Wróbel), 11. Julian Świątek (61, 2. Eryk Agnyziak), 23. Mateusz Dobkowski (61, 20. Przemysław Żelazowski) – 10. Wojciech Wocial (61, 18. Adison)

Żółta kartka: Damian Mosiejko 47

Sędzia: Kamil Baranowski (Siedlce)