czwartek, 18 kwietnia 2024r.

Widzew wydarł zwycięstwo (fotogaleria)

PGE MKK nie powrócił na zwycięską ścieżkę. Siedlczanki przegrały z Widzewem Łódź, choć przez większość meczu prowadziły.

PGE MKK musiał radzić sobie Tetiany Jurkewiczus, która dołączyła do szerokiego grona koszykarek narzekających na urazy.

Widzewianki zaczęły bez kompleksów dla wyżej notowanych siedlczanek. Po trójce Dominique Wilson łodzianki prowadziły 10:6. PGE MKK szybko wrócił na właściwe tory (10:10), choć rywalki nie zwalniały tempa. W końcówce pierwszej kwarty rozpoczął się show Rebekki Harris, która trafiła trzy trójki z rzędu. Po 10 minutach siedlczanki prowadziły 21:20. W drugiej kwarcie drużyna Teodora Mollova przykręciła śrubę. Do bezbłędnej Harris dołączyły Kristi Bellock oraz Oksana Mollov. Na półmetku rywalizacji było 51:42 dla PGE MKK.

Początek drugiej połowy nie był optymistyczny. W ciągu pięciu minut Widzew doprowadził do remisu (52:52). PGE MKK przy życiu utrzymały Amerykanki. W końcówce trzeciej kwarty znakomita gra Harris przełożyła się na 5-punktową przewagę przed ostatnią kwartą. To nie wystarczyło do zwycięstwa. Łodzianki szybko doprowadziły do remisu. Na kilka minut przed końce PGE MKK wygrywał 82:76, a trener Widzewa ratował się czasem. Od tego momentu grała już tylko jedna drużyna. Podopieczne Elmedina Omanicia raz po raz punktowały potrójnie (z dystansu lub po akcjach 2+1), a klasą sama dla siebie była Ijeoma Ajemba (double-double). Widzew wygrał 96:82.

W przeszłości barwy Widzewa reprezentowała Marta Urbaniak. Drugim trenerem łódzkiego klubu jest była ekskoszykarka MKK – Małgorzata Myćka.