Buskowianka bez szans. Ważne zwycięstwo KPS Siedlce (fotogaleria)

W meczu 22 kolejki I ligi siatkarze z Siedlec pokonali u siebie Buskowiankę Kielce 3:0. Świetne spotkanie zagrał doświadczony Marcin Iglewski.

To był mecz o przysłowiowe sześć punktów. Siedlczanie cały czas mają nadzieję na przeskoczenie w tabeli MCKiS Jaworzno i awans do pierwszej ósemki. Za plecami KPS jest jednak kilka zespołów, które chcą uniknąć fazy play-out. Tabela I ligi jest bardzo spłaszczona i podopieczni Witolda Chwastyniaka nie mogli pozwolić sobie na stratę punktów.

KPS znakomicie wywiązał się ze swoich zadań. Nie był to jednak mecz lekki, łatwy i przyjemny. Pierwszy set rozpoczął się od świetnych zagrywek Krzysztofa Antosika i Radosława Sterny. Tym samym odpowiedzieli jednak przyjezdni i wynik oscylował wokół remisu. Lekką przewagę siedlczanie uzyskali w połowie seta (15:12), lecz Buskowianka cały czas odrabiała straty do gospodarzy. Dała się złamać dopiero w końcówce.

W drugim secie lekka przewaga była po stronie kielczan. Kilkukrotnie odskakiwali na różnicę dwóch punktów (12:10, 17:15, 19:17), jednak siedlczanie mieli w swoich szeregach świetnie dysponowanego Marcina Iglewskiego. Atakujący pojawił się w miejsce Bartosza Kowalczyka i poprowadził KPS do cennego zwycięstwa. W drugim secie najpierw umiejętnie przymierzył zagrywką a potem skończył ważny atak (25:23).

Siedlczanie poszli za ciosem i wygrali również trzeciego seta. Nie było to łatwe zadanie, gdyż w połowie partii goście prowadzili 16:13. Później do głosu doszli zawodnicy Chwastyniaka i po kilku minutach prowadzili już 20:18. Ostatecznie KPS triumfował 25:22 i w całym meczu 3:0.

PLANY KPS

W następnej kolejce siedlczanie zagrają na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała. Początek meczu 7 lutego o godz 17:30. Transmisję z tego meczu przeprowadzi stacja Polsat Sport.

02.02.19, 19:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: KPS Siedlce – Buskowianka Kielce 3:0 (25:22, 25:23, 25:22)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 6. Damian Dobosz, 9. Patryk Łaba, 10. Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna, 19. Janusz Gałązka i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 8. Krzysztof Gibek, 14. Jakub Abramowicz, 18. Marcin Iglewski