Pechowa końcówka. MKK przegrał z Ostrovią (fotogaleria)

W meczu 16 kolejki Energa Basket Ligi Kobiet – PGE MKK Siedlce przegrał z Ostrovią Ostrów Wielkopolski 74:77.

Maraton meczów domowych MKK Siedlce powoli dobiega końca. Przedostatni z pięciu pod rząd spotkań na własnym parkiecie podopieczne Teodora Mollova rozegrały Ostrovią. Beniaminek z województwa wielkopolskiego nie był faworytem tego spotkania. MKK przystąpiło do meczu z myślą o zatarciu złego wrażenia po porażce w poprzedniej kolejce z Widzewem Łódź. W wyjściowej piątce Ostrovii zameldowała się była zawodniczka MKK Aleksandra Wajler. Spotkanie było transmitowane przez telewizję SportKlub.

Początek spotkania rozgrywany był pod dyktando gospodyń. Pierwsza kwarta zakończyła się zwycięstwem MKK 23:16. Koszykarki z Siedlec wyróżniały się na tle rywalek konsekwencją w ofensywie i dobrą postawą w obronie. Zawodniczki Ostrovii raziły nieskutecznością z dystansu i od samego początku miały problem z faulami. W zespole MKK wyróżniała się Rebecca Harris, która już po pierwszej połowie miała 15 punktów, 5 zbiórek i 6 asyst. Wyraźne, czternastopunktowe zwycięstwo MKK do przerwy nie zapowiadało tego, co miało się wydarzyć w drugiej połowie.

Trzecia kwarta przebiegała zdecydowanie na korzyść zawodniczek z Ostrowa, które przystąpiły do odrabiania strat z determinacją i wolą walki. Sygnałem do ataku była akcja 2+1 w wykonaniu Katarzyny Motyl. Minimalnie po syrenie kończącej trzecią kwartę, z połowy boiska trafiła Arina Biłocerkiwska. Punktów nie zalicznono,  jednak nie zniechęciło to Ukrainki do podejmowania kolejnych (najczęściej skutecznych) prób dystansowych. Tarapaty siedleckich koszykarek zaczęły się w czwartej minucie ostatniej kwarty, kiedy to Ostrovii pozostał odrobić już tylko dwa punkty do rywalek. Wtedy do głosu doszła Harris, która przez kilka minut skutecznie zniechęcała przeciwniczki do podejmowania walki o zwycięstwo w tym spotkaniu.

Na półtorej minuty przed końcem, po lay-upie Biłocerkiwskiej, na tablicy pojawił się remis 72:72 . Od tej pory wynik był na styku. Na 24 sekundy przed końcem spotkania, na 77:74 dla Ostrovii trafiła za 3 Jowita Ossowska. W ostatniej akcji meczu, na dogrywkę dla MKK dwukrotnie z dystansu próbowała rzucić Harris i raz Marta Urbańska, ale wszystkie te rzuty okazały się minimalnie niecelne. Ostrovia odniosła w Siedlcach dopiero drugie w tym sezonie zwycięstwo.

PLANY PGE MKK

W następnej, 17 kolejce EBLK  koszykarki MKK Siedlce podejmą na własnym parkiecie drużynę ENEA Gorzów Wielkopolski. To spotkanie rozegrane zostanie w sobotę 9 lutego o godzinie 17.

03.02.19, 15:00 – Siedlce (hala ARMS)

EBLK: PGE MKK Siedlce – Ostrovia Ostrów Wielkopolski 74:77 (23:16, 19:12, 15:21, 17:28)

MKK: 30. Rebecca Harris 31, 9. Oksana Mollov 17, 6. Laura Ikstena 11, 42. Samantha Lapszynski 7, 8. Kristi Bellock 4 (13 zbiórek), 25. Marta Urbaniak 4, 15. Samra Omerbasić

Ostrovia: 88. Arina Biłocerkiwska 22, 5. Jowita Ossowska 15, 11. Aleksandra Wajler 12, 16. Katarzyna Motyl 10, 24. Ewelina Jackowska 8, 18. Katarzyna Jaworska 8, 6. Karolina Podkańska 2, 9. Sandra Nowicka