Gładka porażka z BBTS. Słaby mecz KPS

W meczu 23 kolejki I ligi siatkarze KPS Siedlce przegrali na wyjeździe z BBTS Bielsko-Biała 0:3. Spotkanie transmitowane było przez stację Polsat Sport.

Dla siatkarzy z Siedlec był to czwarty pojedynek, który transmitowany był przez sportowe kanały Polsatu. Do tej pory bilans KPS w tych meczach wynosił jedno zwycięstwo oraz dwie porażki. W czwartek rywalem zespołu Witolda Chwastyniaka był BBTS Bielsko-Biała, który w pierwszym meczu obu drużyn wygrał 3:1.

O pierwszym secie siedlczanie chcieliby zapomnieć. Początek należał do gości z Bielska-Białej, którzy znakomicie serwowali. Dzięki udanym zagrywkom oraz skutecznej grze na siatce, miejscowi wyszli na prowadzenie 9:4. Zryw KPS nastąpił w połowie seta. Po skutecznym bloku Damiana Dobosza, przewaga rywali stopniała do trzech oczek (11:14). Wtedy jednak trzy punkty z rzędu zdobył BBTS i ustawił przebieg premierowej odsłony. W zespole z Siedlec mocno szwankowała organizacja gry.

W drugiej partii wyrównana walka trwała do stanu 12:12. Siedlczanie zdecydowanie poprawili przyjęcie, jednak nie wykorzystali wielu kontr. To zemściło się przy zagrywkach Wiktora Nowaka, po których BBTS zdobył osiem punktów z rzędu. Trener Chwastyniak próbował rotować składem, jednak przewaga gospodarzy okazała się zbyt duża.

Podobny przebieg miał trzeci set. Do pewnego momentu KPS był równorzędnym przeciwnikiem dla gospodarzy, którzy od stanu 15:13 włączyli piąty bieg. Serią dobrych zagrywek popisał się wówczas Bartosz Cedzyński. Siedlczanie zdołali w ostatniej partii zdobyć 18 punktów.