Bez Amerykanek, bez zwycięstwa (fotogaleria)

W meczu 17 kolejki Energa Basket Ligi Kobiet – PGE MKK Siedlce przegrał z Eneą Gorzów Wielkopolski 69:97.

W ostatnim z sześciu rozgrywanych pod rząd domowych spotkań, PGE MKK Siedlce podejmowało zmierzającą w stronę play-offs drużynę z Gorzowa Wielkopolskiego. Największym zaskoczeniem przedmeczowej prezentacji składów, był brak Amerykanek w zespole gospodyń. Mowa tu oczywiście o Rebecce Harris oraz Kristi Bellock. Wraz z drużyną Gorzowa, na halę przy ulicy Prusa przyjechała dziesięcioosobowa grupa kibiców, która głośno dopingowała przyjezdne koszykarki już od pierwszej minuty.

Gospodynie dysponujące na papierze dużo słabszym składem niż w poprzednich spotkaniach, radziły sobie przez większą część pierwszej kwarty całkiem nieźle. Ciężar prowadzenia gry ofensywnej wzięły na siebie Oksana Mollov oraz Samra Omerbasić. Gorzowianki jednak nie zamierzały dawać gospodyniom taryfy ulgowej i wygrały pierwszą kwartę trzema punktami. W grze MKK nie brakowało zaangażowania, jednak od samego początku akcje ofensywne nie miały właściwego rytmu, a do tego doszło wiele strat przy podaniach pod kosz. Z każdą minutą było trudniej zdobywać punkty, a ofensywa koszykarek z Gorzowa zaczynała funkcjonować coraz lepiej. Z twardej defensywy koszykarki Enei bezproblemowo przechodziły do ataku, trafiając z łatwych pozycji. Wyróżniającymi postaciami w zespole z Wielkopolski były: podkoszowa Laura Juskaite i dynamiczna skrzydłowa Ariel Atkins. Zdecydowanie przegrana druga kwarta sprawiła, że koszykarki z Siedlec schodziły do szatni na przerwę przegrywając osiemnastoma punktami.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Gorzowianki stopniowo powiększały przewagę, wykorzystując dziurawą obronę MKK. Grę przyjezdnych bardzo dobrze prowadziła rozgrywająca Sharnee Zoll-Norman. Dzielne, ale słabnące z każdą minutą siedlczanki (grające przez większość spotkania tylko jedną zmienniczką) nie miały szans nawiązać walki z drużyną Enei. Spotkanie zakończyło się bezapelacyjną, 28-punktową porażką.

– Jestem bardzo paskudnym typem. Nienawidzę nieuczciwości i zdrady. Jeżeli ktoś tak się zachowuje to kontrakt zostaje rozwiązany. Życzę powodzenia Amerykankom i trenerowi, który je będzie miał w składzie – powiedział Teodor Mollov na pomeczowej konferencji.

PLANY PGE MKK

W 18 kolejce EBLK  koszykarki MKK Siedlce wybrać się miały do stolicy Małopolski na mecz z Wisłą Can-Pack Kraków, jednak spotkanie zostało przełożone na 19 marca. Kolejnym starciem będzie domowy mecz ze Ślęzą Wrocław, który zaplanowano rozegrać 23 lutego.

09.02.19, 17:00 – Siedlce (hala ARMS)

EBLK: PGE MKK Siedlce – Enea Gorzów Wielkopolski 69:97 (16:19, 17:32, 18:25, 18:21)

MKK: 25. Marta Urbaniak 19, 15. Samra Omerbašić 16, 6. Laura Ikstena 12, 9. Oksana Mollov 11, 42. Samantha Lapszynski 6 (11 zbiórek), 10. Ewa Bacik 5, 17. Magdalena Mołłow

Enea: 8. Ariel Atkins 21, 12. Laura Juskaite 15, 9. Annamaria Prezelj 14, 11. Agnieszka Fikiel 13, 5. Sharnee Zoll-Norman 10, 31. Kyara Linskens 9, 7. Julija Rycykawa 6, 4. Katarzyna Dźwigalska 5, 13. Maryia Papowa 4, 22. Daria Stelmach