Sensacja w Lesznie! Druga wygrana SKK z Polonią (fotogaleria)

Drugie zwycięstwo z rzędu SKK. Koszykarze z Siedlec w 22 kolejce I ligi pokonali na wyjeździe z Polonię Leszno 86:81.

Siedlczanie przystąpili do sobotniego spotkania w Lesznie opromienieni zwycięstwem nad GKS Tychy (89:71). Podopieczni Michała Spychały zagrali jeden z lepszych meczów w tym sezonie a ciężar zdobywania punktów wzięło na siebie kilku zawodników.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana. Siedlczanie nie mogli wstrzelić się w rzutach z dystansu (0/4), jednak za dwa punkty skuteczność SKK była bardzo dobra (8/13). W pozostałych elementach koszykarskiego rzemiosła oba zespoły szły łeb w łeb. W drugiej kwarcie przebieg meczu był bardzo podobny. Po celnym rzucie Bartosza Wróbla, siedlczanie zdołali wyjść na prowadzenie 39:35. Kilka prostych błędów SKK sprawiło jednak, iż gospodarze doprowadzili do remisu po 39.

Po zmianie stron podopieczni Spychały zaskoczyli wszystkich kibiców. Bardzo dobrze bronili i grali na niezłej skuteczności rzutów z gry. Aktywni byli podkoszowi SKK, a po celnym rzutach Marcina Pławuckiego siedlczanie prowadzili już 56:43. Dobrej passy nie udało się utrzymać do końca odsłony i Polonia częściowo odrobiła straty. W ostatniej kwarcie siedlczanie postawili jednak kropkę nad „i”. Ekipa z Mazowsza dyktowała warunki gry. Kluczem do zwycięstwa SKK były przede wszystkim rzuty z dystansu, których zawodnicy z Siedlec w tym czasie trafili aż pięć.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają na wyjeździe z Księżakiem Łowicz. Początek meczu już w środę o godz. 18:30.