Feralna trzecia kwarta. Koniec dobrej passy SKK

Koszykarze z Siedlec w 23 kolejce I ligi przegrali na wyjeździe z Księżakiem Łowicz 84:103.

Podopieczni Michała Spychały w poprzedniej kolejce sprawili wielką niespodziankę, pokonując na wyjeździe faworyzowaną Polonię Leszno (86:81). Teraz siedlczan czekały dwa spotkania z drużynami z dolnej części tabeli I ligi. Pierwsze w środę z Księżakiem Łowicz oraz w niedzielę z AGH Kraków.

Początek spotkania w Łowiczu należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie 14:5. Zawodnicy Księżaka zdecydowanie opanowali zbiórki (16 do 5) i bardzo często ponawiali swoje akcje. Nie do zatrzymania był Marcin Salamonik, który w pierwszej kwarcie zdobył 12 punktów. Siedlczanie zbliżyli się do Księżaka na różnicę jednego punktu (17:16), jednak w kolejnych minutach mieli problem ze skutecznością. Zawodnicy SKK wyciągnęli wnioski w drugiej kwarcie. Świetną zmianę dał Maciej Strzelecki, który wyprowadził siedlczan na prowadzenie 33:29. Podopieczni Michała Spychały zanotowali serię 14:2. Ostatecznie do przerwy minimalną zaliczkę wypracowali gospodarze 48:46.

Trzecia kwarta nie ułożyła się po myśli SKK. Od początku ton grze nadawał beniaminek z Łowicza, który systematycznie powiększał swoją przewagę. Siedlczanie nie mieli recepty aby zatrzymać Arkadiusza Kobusa, który wyprowadził Księżaka na prowadzenie 72:59. Dużym mankamentem przyjezdnych była defensywa. W ostatniej kwarcie losy spotkania były już rozstrzygnięte. Zespół z Siedlec próbował odrobić straty, jednak skuteczność i obrona SKK nie były na odpowiednim poziomie.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają u siebie z AGH Kraków. Początek meczu w niedzielę o 17:00.

13.02.18, 18:30 – Łowicz

I liga: Księżak Łowicz – SKK Siedlce 103:84 (27:19, 21:27, 31:18, 24:20)

Księżak: 13. Arkadiusz Kobus 27, 4. Marcin Salamonik 25, 25. Jan Grzeliński 15, 6. Mikołaj Stopierzyński 14, 57. Łukasz Ratajczak 12, 30. Mikołaj Motel 5, 9. Bartosz Włuczyński 3, 8. Mateusz Gładki 2, 16. Dawid Nieporęcki, 18. Michał Świderski

SKK: 22. Bartosz Wróbel 24, 33. Maciej Strzelecki 22, 5. Marcin Pławucki 14, 8. Rafał Król 11, 11. Rafał Sobiło 6, 35. Roman Janik 5, 7. Michał Sadło 2, 10. Bartosz Ożarek