Faworytki zrobiły swoje. Ślęza wysoko wygrała z PGE MKK (fotogaleria)

PGE MKK Siedlce przegrał 57:94 ze Ślęzą Wrocław.

Drużyna Teodora Mollova dostała posiłki z Sokołowa Podlaskiego. Na zasadzie wypożyczenia do Siedlec trafiła Karolina Zieniewska. 19-latka zaliczyła debiut w ekstraklasie.

W pierwszej kwarcie siedlczanki w niczym nie ustępowały faworyzowanej Ślęzie. Być może nawet górowały walecznością nad rywalkami. Na początku drugiej kwarty PGE MKK remisował 18:18 z wrocławiankami. Od tego momentu zaczęła się popisowa gra faworytek. Nie obyło się bez kontrowersji z udziałem Marty Urbaniak. Kapitan siedleckiej ekipy czysto blokowała rywalkę, ale sędziowie dopatrzyli się przewinienia, a także przyznali faul techniczny przeciwko PGE MKK. Do przerwy było 45:32 dla Ślęzy.

Po przerwie przewaga Ślęzy stawała się bardziej wyraźna z każdą upływającą minutą. W trzeciej kwarcie PGE MKK miewał momenty, kiedy doprowadzał wrocławianki do szybszego bicia serc. Ostatnia kwarta była jednostronna. Drużyna Arkadiusza Rusina starała się przekroczyć barierę 100 punktów, ale nie zdołała dopiąć swego. PGE MKK przegrał 57:94.

NOWY TERMIN

PGE MKK nie zagra z CCC Polkowice w pierwotnym terminie, czyli 3 marca. Z powodu europejskich zobowiązań mistrzyń Polski mecz został przełożony na 25 marca. Początek o 17:00.