Ostatki siedlczanina w mistrzostwach świata

Maciej Staręga (UKS Rawa Siedlce) ma za sobą kolejne starty w Mistrzostwach Świata w austriackim Seefeld.

Po występie w sprincie (->> TUTAJ), Maciej Staręga wziął udział w dwóch kolejnych startach w Mistrzostwach Świata w austriackim Seefeld. Zawodnik UKS Rawa Siedlce rywalizował z Dominikiem Burym w sprincie drużynowym techniką klasyczną (6 x 1,6 km) oraz mierzył swe siły z dystansem 15 km techniką klasyczną.

W swoim półfinale sprintu drużynowego Maciej i Dominik zajęli dziewiąte miejsce, które nie wystarczyło do zakwalifikowania się do ścisłego finału. Na pierwszych dwóch odcinkach Polacy utrzymywali się w czołówce, jednak na trzecim Dominik Bury stracił kontakt z najlepszymi, tracąc na półmetku rywalizacji już ponad 8 sekund do prowadzących. Na kolejnych odcinkach Polacy tracili coraz więcej. Tego dnia sił wystarczyło zaledwie na 9 lokatę w półfinale. Rywalizację w finale wygrał duet norweski: Emil Iversen/Johannes Høsflot Klæbo, wyprzedzając Rosjan i Włochów. Polski team został sklasyfikowany na 18 pozycji na 29 startujących zespołów.

WYNIKI – półfinały

WYNIKI – finały

Po kilku dniach przerwy Staręga wziął udział w biegu na 15 km techniką klasyczną. Siedlczanin podobnie jak w poprzednich startach, nie zaprezentował się dobrze. Zajął 59 miejsce ze stratą 4.51,9 minuty do zwycięzcy – Norwega Martina Johnsruda Sundbego.

WYNIKI

– W Seefeld nie trafiliśmy z przygotowaniami. Myśleliśmy, że późne zejście z obozu wysokogórskiego pomoże w osiągnięciu dobrej dyspozycji, ale jednak było jeszcze gorzej. Człowiek uczy się na błędach. Liczę na to, że ich limit wyczerpałem bo chcę jeszcze trochę pobiegać – podsumował krótko swoje starty Maciej Staręga.

źródło: własne / PZN / skipol / / Sportowe Fakty / PAP; foto: PAP