Dobre starty narciarek Rawy Siedlce (fotogaleria)

Dwie siedlczanki wzięły udział w biegu „Nocna Jedenastka”. Była to trzecia odsłona 43 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego.

Bieg Piastów to największy w Polsce masowy bieg narciarski z ponad czterdziestoletnią historią, rozgrywany na Polanie Jakuszyckiej. Od prawie 10 lat należy do prestiżowej Worldloppet Ski Federation, zrzeszającej największe biegi narciarskie świata, w tym kultowy Bieg Wazów w Szwecji oraz słynną włoską Marcialongę.

Kolejny rok z rzędu, przed głównym biegiem, organizowany jest tygodniowy cykl biegów towarzyszących, skierowanych do dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla uczestników przygotowane są różne dystanse. W jednym z takich biegów nazwanych „Nocna jedenastka”, będących trzecią odsłoną 43 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego, wzięły udział dwie zawodniczki Rawy Siedlce. Jak sam nazwa wskazuje, bieg był rozegrany po zmroku. Ukończyło go 256 osób, w tym 78 kobiet.

Nasze panie spisały się bardzo przyzwoicie. Szesnaste miejsce biegu rozgrywanego techniką klasyczną zajęła Joanna Bronisz, zaś trzydziesta piąta była Patrycja Szwed. Jeszcze okazalej wygląda klasyfikacja naszych narciarek w poszczególnych kategoriach wiekowych. Otóż Joanna uplasowała się na 2 pozycji w kat. K20, natomiast Patrycja była druga w kat. K30.

WYNIKI

FOTOGALERIA

źródło: własne / datasport / bieg-piastow.pl / wroclaw.wyborcza.pl; foto: bieg-piastow.pl