Jaszczuk powalczy w finale HME

   
Autor:
Dodano: 2019/03/02 0:02    views 999

Tomasz Jaszczuk uzyskał awans do finału skoku w dal podczas lekkoatletycznych Halowych Mistrzostw Europy, które odbywają się w Glasgow.

1 marca w Glasgow rozpoczęły się Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Jednym z pierwszych reprezentantów Polski, który przystąpił do rywalizacji, był Tomasz Jaszczuk. Były zawodnik Pogoni Siedlce i WLKS Siedlce-Nowe Iganie (obecnie AZS AWF Katowice) już z samego rana rozpoczął walkę o awans do finału skoku w dal.

O osiem wolnych miejsc w finale rywalizowało dwunastu zawodników. Minimum kwalifikacyjne ustalono na 7.95 m. W pierwszym podejściu pochodzący spod Zbuczyna Jaszczuk uzyskał 7.86 m. Dwa następne jego skoki były spalone. Polak został sklasyfikowany ostatecznie na czwartej pozycji.

– Taki był plan żeby w pierwszym skoku zaliczyć pod 7.90. Kolejne próby były już pod kątem finału. Spróbowałem pobiec mocniej, pewnie i widać, że ta bieżnia niesie – mówił skoczek trenowany przez Jarosława Jagaciaka.

Z minimum ustalonym na poziomie 7.95 uporało się tylko trzech skoczków, a najlepszym z nich był Ukrainiec Serhii Nykyforov (osiągnął 8.07).

Finał tej konkurencji zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 12:35 polskiego czasu.

 

źródło: własne / Sportowe Fakty / PZLA; foto: PZLA
Sponsorzy

Patronat medialny