W młodości siła! Trzy punkty w Pruszkowie (fotogaleria)

W meczu 22 kolejki II ligi Pogoń Siedlce pokonała na wyjeździe Znicz Pruszków 2:0. Gole strzelili Bartosz Wiktoruk i Mateusz Bochnak.

Po trzech miesiącach przerwy do ligowej rywalizacji wróciła II liga. Pogoń na początek grała ze Zniczem i chciała zrewanżować się za jesienną porażkę 0:3 przed własną publicznością. W wyjściowym składzie Pogonistów znalazło się miejsce dla dwóch debiutantów – Adama Mesjasza i Bartłomieja OlszewskiegoTomasz Zając i Kacper Szymankiewicz rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych.

Spotkanie rozpoczęło się od badania sił obu zespołów, gra toczyła się raz pod jedną, raz pod drugą bramką. Dużo było dośrodkowań, które przy większym szczęściu mogły zakończyć się bramkami. W 27 minucie dobrą sytuację na gola miał ze strony MKP Adrian Paluchowski, który po wrzutce Tomasza Margola uderzył z główki nad poprzeczką. W 40 minucie blisko szczęścia był Marcin Smoliński, jednak piłka po jego strzale z dystansu minęła światło bramki. Chwilę później to Pogoniści wyszli na prowadzenie. Adam Mójta zagrał do Bartosza Wiktoruka, a ten posłał piłkę pod interweniującym bramkarzem gospodarzy. W końcówce odsłony Piotra Smołucha nieskutecznie próbował jeszcze zaskoczyć strzałem z rzutu wolnego Maciej Machalski.

Tuż po zmianie stron Pogoniści byli blisko zdobycia drugiej bramki. Do swojej bramki piłkę pechowo skierował Michał Wrześniewski, ale futbolówka obiła poprzeczkę. Następnie do głosu doszedł Znicz, jednak w 53 minucie piłka znów ugrzęzła w siatce pruszkowian. Piłkę wrzucił Mójta, a niekryty na prawej flance Mateusz Bochnak podwyższył prowadzenie dla siedlczan. Później Mójta jeszcze dwa razy mógł zaliczyć asystę. Najpierw Bochnak, potem Paluchowski nie zdołali dobić Bartłomieja Gradeckiego. Na kwadrans przed końcem Dariusz Zjawiński wrzucił piłkę na głowę Marcina Bochenka, który posłał futbolówkę nad poprzeczką. W 82 minucie Zjawiński był blisko strzelenia gola, lecz po jego główce piłka trafiła w słupek. Końcówka meczu należała do gospodarzy, ale na nic to się zdało i trzy punkty wróciły z Pogonią do Siedlec.

W następnej kolejce Pogoń rozegra pierwszy ligowy mecz w 2019 roku przed własną publicznością. Biało-niebiescy w sobotę 9 marca o godzinie 15:00 podejmą Stal Stalowa Wola.

02.03.19, 18:00 – Pruszków

II liga: Znicz Pruszków – Pogoń Siedlce 0:2 (0:1)

Bramki: Bartosz Wiktoruk 41, Mateusz Bochnak 53

Znicz: 1. Bartłomiej Gradecki – 4. Marcin Bochenek, 8. Mateusz Długołęcki, 6. Michał Wrześniewski, 16. Kacper Smoleń – 21. Paweł Tarnowski, 10. Maciej Machalski, 14. Adrian Małachowski, 11. Marcin Smoliński (78, 7. Arkadiusz Pyrka), 13. Patryk Kubicki (63, 2. Patryk Czarnowski) – 9. Dariusz Zjawiński

Pogoń: 95. Piotr Smołuch – 8. Tomasz Margol, 19. Maciej Wichtowski, 4. Adam Mesjasz, 14. Bartłomiej Olszewski – 17. Mateusz Bochnak (79, 24. Sebastian Pociecha), 23. Damian Mosiejko, 16. Bartosz Wiktoruk, 18. Andrzej Rybski (69, 9. Kamil Walków), 6. Adam Mójta (86, 7. Tomasz Zając) – 87. Adrian Paluchowski (90+2, 15. Paweł Łydkowski)

Żółte kartki: Adrian Małachowski 76, Patryk Czarnowski 85 – Maciej Wichtowski 45

Sędzia: Marcin Szrek (Kielce)