Bezcenne zwycięstwo w Jaworznie. KPS Siedlce zagra w play-off!

W meczu 26 kolejki I ligi siatkarze KPS pokonali na wyjeździe MCKiS Jaworzno 3:2.

Podopieczni Witolda Chwastyniaka mieli wszystko w swoich rękach. Każde zwycięstwo (3:0, 3:1, 3:2) z MCKiS Jaworzno zapewniało im grę play-offach i rywalizację z Lechią Tomaszów Mazowiecki. W przypadku porażki z beniaminkiem, siedlczanie zagraliby o miejsca 9-10 z Buskowianką Kielce.

Siedlczanie zrealizowali cel, jednak zwycięstwo nie przyszło lekko, łatwo i przyjemnie. Pierwsze dwa sety padły łupem zespołu Chwastyniaka. Od połowy premierowej odsłony ton grze nadawali zawodnicy KPS, którzy świetnie zagrywali (16:12).  Gospodarze zaczęli wykorzystywać swoje kontry, co skutkowało zmniejszeniem się dystansu dzielącego ich od rywali (17:18). O zwycięstwie w pierwszej partii zadecydowała lepsza postawa w bloku siedlczan (25:21). W drugim secie scenariusz był niemal podobny. Od połowy partii zarysowała się przewaga KPS, który pewnie triumfował do 21.

Załamanie gry zespołu z Siedlec przyszło w 3 i 4 secie. Jaworznianie te partie zaczęli od prowadzenia 7:4. Podopiecznym Witolda Chwastyniaka nie można było odmówić walki. Jednak końcówki należały do MCKiS, który wygrał odpowiednio 25:18 i 25:22. W szeregach MCKiS dobrze prezentowali się Rafał Pawlak czy Mateusz Pietras.

W tie-breaku siedlczanie pokazali swoją wyższość. Za sprawą dwóch autowych ataków jaworznian oraz asa serwisowego Krzysztofa Gibka, siedlczanie prowadzili w decydującej odsłonie spotkania już 4:1. Gospodarze myli się coraz częściej, a to bezlitośnie wykorzystywali przyjezdni (7:3). Ostatecznie KPS triumfował 15:8.

PLANY KPS

Siedlczanie w fazie play-off rywalizować będą z Lechią Tomaszów Mazowiecki. Pierwsze dwa mecze KPS zagra na wyjeździe.

02.03.19, 19:00 – Jaworzno

I liga: MCKiS Jaworzno – KPS Siedlce 2:3 (21:25, 21:25, 25:18, 25:22, 8:15)

KPS: 3. Krzysztof Antosik, 8. Krzysztof Gibek, 9. Patryk Łaba, 10 Bartosz Kowalczyk, 13. Radosław Sterna, 14. Jakub Abramowicz i 1. Mateusz Januszewski (libero) oraz 5. Dawid Wiczkowski, 6. Damian Dobisz, 18. Marcin Iglewski