Blisko niespodzianki w Siedlcach. Pechowa trzecia kwarta

Koszykarze SKK Siedlce w 26 kolejce I ligi przegrali u siebie z Basketem Poznań 83:90. Kluczowym zawodnikiem gości okazał się Marcin Flieger.

Do niedzielnego spotkania zawodnicy SKK przystąpili z nowym trenerem. W środku tygodnia Michała Spychałe zastąpił Radosław Soja. 38-latek w ostatnich latach związany był z Treflem Sopot a wcześniej pracował w Hiszpanii czy Szwecji. Celem nowego szkoleniowca jest utrzymanie Siedleckiego Klubu Koszykówki na zapleczu ekstraklasy.

Siedlczanie rozpoczęli mecz z Basketem z wielką energią. Szybkie akcje SKK sprawiły, iż gospodarze objęli prowadzenie 17:9. W kolejnych minutach pojedynek się wyrównał, jednak lekka inicjatywa cały czas była po stronie SKK.  Świetnie w pierwszej połowie grał Michał Sadło, który z łatwością ogrywał swoich vis a vis z Poznania. Szansę gry dostali także wychowankowie: Dawid Kołodziński oraz Bartosz Ożarek.

Najbardziej emocjonująca była trzecia kwarta. Poznaniacy odrobili w tej części siedem punktów straty i wyszli nawet na prowadzenie 70:62. To nie był jednak koniec emocji, bo w ostatnich 10 minutach przyjezdni mieli spore problemy w ataku. Rafał Król i Rafał Sobiło dali SKK prowadzenie 81:80.

W końcówce spotkania obie drużyny popełniały sporo błędów, ale finisz należał do ekipy Pawła Blechacza. Seria 9:2 zapewniła zwycięstwo gościom 90:83. Rzuty osobiste z zimną krwią trafiał Marcin Flieger, który w całym spotkaniu zdobył 28 punktów.

PLANY SKK

W następnej kolejce koszykarze SKK Siedlce zagrają u siebie z Kotwicą Kołobrzeg. Początek meczu w sobotę o godz. 18:00.

03.03.19, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)

I liga: SKK Siedlce – Basket Poznań 83:90 (20:19, 32:28, 13:23, 18:20)

SKK: 8. Rafał Król 28, 7. Michał Sadło 16, 16. Nikodem Sirijatowicz 10, 19. Rafał Sobiło 10, 24. Artur Pabianek 8, 22. Bartosz Wróbel 7, 10. Dawid Kołodziński 2, 5. Marcin Pławucki 2, 35. Roman Janik, 15. Bartosz Ożarek

Basket: 9. Marcin Flieger 28, 14. Mikołaj Kurpisz 16, 10. Dawid Gruszczyński 12, 0. Bartosz Jankowski 8, 20. Maciej Rostalski 8, 8. Mateusz Bręk 7, 5. Marcin Tomaszewski 7, 12. Adam Metelski 2, 11. Tomasz Smorawiński 2, 13. Mikołaj Czyż, 23. Aleksander Lewandowski