NOSiR górą. Ósemka przegrała po heroicznym boju

W pierwszym półfinałowym meczu II ligi Ósemka Siedlce przegrała na wyjeździe z NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki 2:3.

Ósemka w I rundzie fazy play-off w efektownym stylu poradziła sobie z MUKS Tomaszów Mazowiecki. Bez problemów w półfinale zameldował się również NOSiR, który wygrał wszystkie mecze ze Spartą Warszawa. Dobra postawa ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego nie jest niespodzianką, gdyż wygrały one sezon zasadniczy II ligi, ponosząc w nim zaledwie jedną porażkę.

Pierwszy set przebiegał po myśli gospodyń, ale Ósemka do samego końca walczyła o odrobienie strat i po obronieniu kilku piłek setowych gra toczyła się na przewagi. Ostatecznie NOSiR wygrał 30:28. Drugi set był również bardzo wyrównany, ale ponownie górą była ekipa z Nowego Dworu Mazowieckiego. Gospodynie zwyciężyły 25:22.

W trzeciej i czwartej partii ponownie toczyły się niesamowicie zacięte boje i tym razem dwukrotnie lepsza okazała się Ósemka, wygrywając za każdym razem 26:24. Do wyłonienia zwycięzcy w pierwszym półfinałowym meczu potrzebny był tie-break. Decydująca partia także przyniosła wiele emocji. NOSiR triumfował 15:12 i to nowodworzanki wygrały na początek rywalizacji.

Drugi mecz w toczącej się do trzech rywalizacji odbędzie się już w niedzielę. Początek spotkania o godzinie 18:00.

09.03.19, 18:00 –  Nowy Dwór Mazowiecki

II liga: NOSiR Nowy Dwór Mazowiecki – Ósemka Siedlce 3:2 (30:28, 25:22, 24:26, 24:26, 15:12)

Ósemka: 2. Monika Kawa, 3. Aneta Matczak, 4. Ewa Grzelak, 7. Agnieszka Krzymowska, 9. Maria Raszek, 10. Dorota Jasionowicz i 11. Paulina Szymańska (libero) oraz 12. Michalina Sikora, 13. Ewelina Karsztun (libero), 14. Weronika Brzuzy, 17. Agata Skikiewicz