Sprinterskie medale siedlczan: Staręga ze złotem, Posiadała z brązem

W Wiśle rozpoczęła się pierwsza część Mistrzostw Polski seniorów i U-23 w narciarstwie biegowym. Siedlczanie w premierowym dniu zdobyli 2 medale.

Podobnie jak w ubiegłym roku, Mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym zostały podzielone na dwie części.

9 marca w Wiśle na trasie Kubalonki odbyła się pierwsza konkurencja Mistrzostw Polski Seniorów i U-23 w narciarstwie biegowym. Były to sprinty indywidualne stylem klasycznym.

W rywalizacji mężczyzn faworytem był Maciej Staręga. Zawodnik Rawy Siedlce nie zawiódł i zdobył kolejny złoty medal w tej konkurencji. W pierwszej dziesiątce poza Maćkiem, było jeszcze dwóch narciarzy z Siedlec. Na ósmym miejscu zmagania ukończył Arkadiusz Posiadała, a na dziewiątym – Piotr Sobiczewski. Ponadto na 26 pozycji sklasyfikowano Macieja Krajcera.

W klasyfikacji U-23 wspomniany wyżej Posiadała zajął trzecie miejsce i wywalczył brązowy medal MP U-23.

W sprintach pań mieliśmy trzy przedstawicielki siedleckiego klubu. Zajmowały one miejsce poza pierwszą dwudziestką. 22 była Joanna Bronisz, 32 – Anna Bielecka, a 45 – Diana Myrcha.

Mistrzostwa Polski są jednocześnie zaliczane do Pucharu Kontynentalnego SLAVIC CUP. W dniach 28-31 marca zostaną rozegrane pozostałe konkurencje.