Dogrywka przesądziła o porażce (fotogaleria)

W 23 kolejce Basket Ligi Kobiet PGE MKK Siedlce przegrał po dogrywce z AZS Enea Poznań 83:92.

Starcie PGE MKK Siedlce z AZS Enea Poznań było spotkaniem dwóch najsłabszych w ostatnim czasie zespołów w lidze. Gospodynie przegrały siedem ostatnich spotkań, natomiast Akademiczki ze stolicy Wielkopolski na przestrzeni dwudziestu meczów w sezonie wygrały przed meczem w Siedlcach… tylko raz. W składzie przyjezdnych w pierwszej piątce wybiegła Magdalena Parysek-Bochniak, która w poprzednim sezonie reprezentowała barwy MKK.

Mecz trzymał w napięciu od samego początku i zupełnie nie odzwierciedlał ostatniej formy obu zespołów. Po pierwszej kwarcie minimalnie lepsze okazały się gospodynie, natomiast druga kwarta padła łupem drużyny z Poznania. W dużej mierze dzięki liderce ataku MKK Oksanie Mollov, siedlczanki prowadziły na początku drugiej kwarty sześcioma punktami. Od momentu w którym na tablicy świetlnej pojawił się wynik 39:39 wydawało się, że pierwsza połowa skończy się remisem. Inicjatywę jednak przejęła Enea. Po trójce Oleny Samburskiej przyjezdne wyszły na pięciopunktowe prowadzenie. MKK stać było jeszcze w ostatnim posiadaniu drugiej kwarty na odpowiedź Mollovej z półdystansu.

Trzypunktowe prowadzenie Akademiczek do przerwy zwiastował ciekawą drugą połowę i szansę na to, że rywalizacja do samego końca będzie prowadzona na styku. Koszykarki PGE MKK nie potrafiły szybko odrobić minimalnej straty do rywalek. Udało się to dopiero pod koniec trzeciej kwarty, kiedy to Laura Ikstena trafiła trójkę na stan 57:57. Od tej pory rozpoczęła się walka punkt za punkt. Trochę więcej spokoju gospodyniom dały ważne rzuty dystansowe Ewy Bacik i ponownie Iksteny. Dodatkowo w grę poznańskiego AZS-u zaczynała wkradać się nerwowość, co widać było w szczególności w postawie rozgrywającej Jazmine Davis. Z pomocą swojej koleżance jednak spieszyła centerka Khaalia Hillsman, która zdobyła ważne punkty na wagę remisu w końcówce. W ostatnim posiadaniu regulaminowego czasu gry, przy stanie 79:79 –  Samra Omerbasić oddała swój rzut po syrenie i do rozstrzygnięcia spotkania potrzebna była dogrywka.

Poznanianki zaczęły dogrywkę od mocnego uderzenia – dwóch celnych trójek Davis i Samburskiej. W ofensywie podwajana Mollova nie mogła wskórać zbyt wiele. Na domiar złego – grające cały czas tą samą piątką koszykarki PGE MKK zaczęły opadać z sił, co ostatecznie przekreśliło ich szanse. Dogrywka przesądziła o dziewięciopunktowym zwycięstwie koszykarek z Poznania.

PLANY PGE MKK

Kolejny mecz PGE MKK Siedlce rozegra we wtorek 19 marca. Tego dnia o godzinie 18 siedlczanki zmierzą się w Krakowie z Wisłą. Mecz jest zaległym spotkaniem z 18 kolejki BLK.

16.03.19, 16:00 – Siedlce (hala ARMS)

EBLK: PGE MKK Siedlce – Enea AZS Poznań 83:92 pd. (28:24, 13:20, 20:16, 18:19, 4:13)

PGE MKK: 9. Oksana Mollov 30 (14 zbiórek), 25. Marta Urbaniak 18, 6. Laura Ikstena 16, 15. Samra Omerbašić 12, 10. Ewa Bacik 7, 21. Karolina Zieniewska

Enea AZS: 00. Khaalia Hillsman 35 (13 zbiórek), 8. Olena Samburska 22, 32. Jazmine Davis 17, 11. Dominika Urbaniak 7, 16. Julia Niemojewska 5, 4. Kinga Demczur 4, 13. Karolina Stefańczyk 2, 10. Magdalena Parysek-Bochniak, 12. Aleksandra Parzeńska