Nie było cudu nad Wisłą. Dziewiąta z rzędu porażka MKK

W zaległym meczu 18 kolejki Basket Ligi Kobiet Wisła Can-Pack Kraków pokonała PGE MKK Siedlce 90:60.

W dosyć nietypowym terminie, bo w środku tygodnia przyszło siedleckim koszykarkom zmierzyć się z Wisłą w Krakowie. Było to spowodowane przełożeniem meczu z połowy lutego, który nie odbył się w pierwotnym terminie, ze względu na mecz Białej Gwiazdy w europejskich pucharach. Gospodynie przystąpiły do spotkania z chęcią zwycięstwa, po porażce w ostatniej kolejce z Artego Bydgoszcz. Drużyna PGE MKK Siedlce czeka na zwycięstwo od początku stycznia i trudno było przypuszczać, że dojdzie do niego w stolicy Małopolski. Zawodniczki z pewnością nie wypoczęły po sobotnim morderczym, przegranym po dogrywce starciu z AZS Enea Poznań. Na domiar złego, znaczącym osłabieniem kadry MKK jest nieobecność Samanthy Lapszynski. Podkoszowa w skutek kontuzji nie wróci już na parkiet do końca tego sezonu.

Drużyna PGE MKK, która wybrała się do Krakowa w siódemkę – nie miała tego dnia żadnych argumentów, dzięki którym udałoby się zaskoczyć Wisłę. Siedlczanki na prowadzeniu były tylko raz – na samym początku spotkania przy stanie 3:2, po dystansowym rzucie Oksany Mollov. Od tej pory krakowska ofensywa wzięła się do pracy, by w zasadzie zamknąć mecz już po pierwszej kwarcie, wygrywając ją 17 punktami. Rotujący całym składem trener Wisły Wojciech Eljasz-Radzikowski rozłożył atak swojego zespołu na kilka zawodniczek, czego dowodem jest to, że aż pięć koszykarek Wisły przekroczyło granicę 10 punktów.

Na pochwałę zasługuje czwarta kwarta w wykonaniu koszykarek PGE MKK, które wykorzystały rozprężenie rywalek i wygrały ostatnie dziesięć minut stosunkiem sześciu oczek. Trener Teodor Mollov dysponując bardzo wąską ławką, która nie zdobyła przez cały mecz nawet jednego punktu, musi po meczu z Wisłą odłożyć plany o zwycięstwie swojej drużyny przynajmniej do kolejnego spotkania.

PLANY PGE MKK

W następnej kolejce PGE MKK Siedlce rozegra w sobotę 23 marca spotkanie w Gdańsku. Rywalem siedlczanek będzie tamtejsza Politechnika. Mecz rozpocznie się o godzinie 17.

19.03.19, 18:00 – Kraków

EBLK: Wisła Can-Pack Kraków – PGE MKK Siedlce 90:60 (29:12, 22:13, 31:21, 8:14)

Wisła: 2. Mercedes Russel 17, 10. María Conde 14, 24. Sofija Aleksandravicius 11 (10 zbiórek), 4. Leonor Rodríguez 11, 15. María Araújo 10, 3. Jordin Canada 7, 19. Alicja Grabska 5, 21. Anna Jakubiuk 4, 7. Magdalena Ziętara 4, 8. Justyna Żurowska-Cegielska 4, 12. Klaudia Niedźwiedzka 3

PGE MKK: 9. Oksana Mollov 20 (12 zbiórek), 25. Marta Urbaniak 15, 6. Laura Ikstena 13, 15. Samra Omerbašić 10, 10. Ewa Bacik 2, 17. Magdalena Mołłow, 24. Karolina Zieniewska